НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Буковина 3:3. Ніхто не бажав поступатися ###

Голи: Ситник 8, Кочура 18 (пен.), 88 (пен.) - Донець 16, Гунчак 38, 85

«Зірка»: Товт, Пінчук, Смалько, Остроушко, Давидов (Демиденко, 46- Галенко, 66), Чорномаз (Луценко, 75), Атаєв, Ситнік, Порошин, Бідненко (Костюченко, 87), Кочура.

«Буковина»: Чурілов, Циколія, Олефір, Іванов, Басов, Гунчак, Дорош, Донець (Рудченко, 75), Сантрапинських (Блажко, 82), Маковійчук, Коробкін (Степанков, 68).

Попередження: Порошин, 22- Остроушко, 90+3- Костюченко, 90+4 - Донець, 17- Іванов, 34.

В 15-му турі першої ліги кіровоградська «Зірка» вдома приймала дебютанта ліги чернівецьку «Буковину». До звітного матчу кіровоградська команда, яка нині перебуває в складному турнірному становищі, на виїзді зазнала поразки від київського «Динамо-2», а ось чернівчани теж в попередньому турі поступилася ФК «Львів»- «Буковина» в останніх двох матчах зазнала «сухих» поразок. Кіровоградський клуб старається будь-що вибратися з зони вильоту. Так, після поразки від охтирчан відбулася зміна наставника, перед матчем з «Динамо-2» Віктор Догадайло підсилив тренерський штаб і буде разом з Романо Бальчосом допомагати Анатолію Бузніку вирішувати поставлене завдання, а два дні до звітного протистояння «Зірка» поповнилася двома досвідченими виконавцями, які мають чималий досвід матчів в Прем’єр-Лізі України, екс-голкіпер київської «Оболоні» Андрій Товт (на перед матчевій розминці з «Динамо-2» травмувався основний воротар Артем Коледа і Артем Белошапка, який замінив в тому матчі Коледу, відіграв не впевнено, що і стало головною причиною запрошення Товта) та екс-гравця київського «Динамо» і збірної України Руслана Бідненка.

Для наставника чернівецької «Буковини» Вадима Заяця матч з кіровоградською командою є особливим, адже в своїй кар’єрі гравця він провів 36 матчів за «Зірку» і відзначився одного разу, принісши нічию у виїзному матчі з полтавською «Ворсклою». Спортивний директор «Буковини» Віктор Олійник в минулому теж причетний до кіровоградського клубу: в сезоні 1994995 років був нападником «Зірки», в складі якої зіграв 38 матчів, забив тринадцять матчів, останній з них він забив в останньому турі того сезону в домашньому матчі з чернівецькою «Буковиною». А в минулому сезоні за «Зірку» виступали Сергій Басов (29 матчів) та голкіпер Олександр Чурілов (16 матчів, 19 пропущених м’ячів), який в багатьох матчах рятував ворота кіровоградців у складних ситуаціях і став улюбленцем місцевої публіки. Ось така передісторія звітного протистояння «Зірки» та «Буковини».

В сьогоднішньому матчі кіровоградцям допомогти не зміг центральний захисник Денис Стоян, котрий, до речі цього літа він перейшов саме з чернівецької команди, із-за перебору жовтих карток дискваліфікований і не зміг зіграти проти своїх колишніх партнерів. На позиції в матчі грав Володимир Остроушко.

З перших хвилин гравці обох команд в складну погоду не бажали поступатися один одному. Першими небезпечний момент створили гості: м’яч після удару Євгена Сантрапинських пролетів в близькості від дев’ятки дебютанта «Зірки», голкіпера Андрія Товта. Футболісти кіровоградської команди постаралися відразу дати гідну відповідь, і вона в них вийшла: якщо удар головою Олександра Кочури голкіпер гостей парирував, то постріл зльоту Олександра Ситніка Олександр Чурілов відбити не зумів. Підопічні Вадима Заяця відразу пішли вперед з бажанням відновити рівновагу, і їм це вдалося: передачу з правого флангу оборони «Зірки» Олександр Донець, перебуваючи на одинці перед ворота господарів, влучно замкнув – 1:1. Але не встигли гості порадуватися успіху, як на 17-ій хвилині зустрічі при подачі кутового захисник «Буковини» в не обов’язковій ситуації зіграв рукою і головний арбітр матчу призначив одинадцятиметровий у ворота Олександра Чурілова. Вихованець кіровоградського футболу Олександр Кочура впевнено реалізував вирок, розвівши голкіпера та м’яч по різним кутам воріт.

Гості, пропустивши м’яч, перехватили ініціативу в матчі. Раз по раз футболісти чернівецької команди загрожували воротам Андрія Товта, але останній впевнено ліквідовував загрози. Так дебютант кіровоградців парирував підступні удари Романа Дороша та Степана Маковійчука, а постріл Олександра Донця був не влучним. Господарі перш за все думали про оборону власних воріт, тримаючи здобуту перевагу в рахунку, а при перехопленні м’яча старалися провести швидку контратаку. В середині першого тайму Олег Давидов зіштовхнувся з гравцем гостей Іраклієм Циколієй і отримав пошкодження, яке дозволило, завдяки силі волі Олега, дограти тайм, а в перерві його замінили. Це суттєва втрата в цей складний період для кіровоградської команди, а лазареті якої на разі вже чимало травмованих. Деякі з них, по при пошкодження, були заявлені на гру і перебували на лаві запасних. Чернівецькій Буковині вдалося до перерви зрівняти рахунок: Руслан Бідненко не втримав Руслана Гунчака і капітан гостей точним ударом змусив капітулювати Андрію Товта – 2:2. А на останніх хвилинах тайму Євген Сантрапинських перевірив на міцність каркас воріт «Зірки».

Після перерви гості грали першим номером, а підопічні Анатолія Бузніка розраховували переважно на свої контратаки, які були не безпечнішими в позиційних атак суперника. Так Олександр Кочура та Олександр Ситнік не реалізували вихід на одного захисника гостей: Ситнік не вдало приборкав «круглого». Пас Ситніка Олександр Кочура чудово пропустив на Андрія Порошина, але останній не зумів реалізувати вихід тет-а-тет з голкіпером суперника, програвши йому дуель. Гості в другій половині матчу запам’яталися небезпечними ударами Євгена Сантрапинських та Романа Степанкова – в обох випадках надійно зіграв голкіпер Андрій Товт.

Наприкінці зустрічі команди обмінялися забитими м’ячами. Спочатку капітан гостей Руслан Гунчак, скориставшись чудовою передачею Степана Маковійчука, ударом головою засмутив кіровоградських вболівальників, а на 87-ій хвилині, при виконанні стандартного положення, гравці «Буковини» у власній штрафній площадці зіграли поза правилами проти Олександра Ситніка і вдруге арбітр призначив пенальті у ворота чернівчан. Знову одинадцятиметровий удар виконував Олександр Кочура: удар кіровоградця був таким же бездоганним як перший – 3:3. Тож в підсумку матч завершився закономірною бойовою нічиєю 3:3.

В наступному турі на кіровоградську «Зірку» чекає в Олександрії місцеве дербі, від якого всі кіровоградські прихильники футболу справжнього незабутнього видовища, яка очікують вже з моменту їх останньої зустрічі в Кіровограді наприкінці минулого сезону. Чернівецька команда з в 16-му турі першості вдома зіграє з алчевською «Сталлю».