НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Буковина 3:1. Зірка перервала безвиграшну серію ###

Голи: Іванов, 20- Шаврін, 24- Насібулін, 77 – Платон, 29

«Зірка»: Ситников, Пінчук, Бочкур, Осадчий (Олефір, 90+2), Іванов (Фатєєв, 87), Шаврін, Степанов, Нємчанінов, Войтенко, Галенко, Насібулін (Порошин, 90+1).

«Буковина»: Когут, Донець, Аблітаров, Циколія, Савін, Дорош (Ятленко, 87), Найко, Сантрапинських (Ушаков, 78), Маковійчук (Керчу, 41), Шупік (Якименко, 46), Платон.

Попередження: Насібулін, 56 – Керчу, 66- Найко, 68- Циколія, 90.

Від протистояння «Зірка» - «Буковина» українські вболівальники футболу завжди чекають безкомпромісної непоступливої боротьби. Не мало і їх історії зустрічей відбулося цікавих матчів. Так, в чемпіонатах України команди зустрічалися вісім разів, і лише 2 липня 1995 року була зафіксована перемога з перевагою в два м'ячі («Зірка» завдяки м'ячам Сергія Борисенка і Віктора Олійника, нинішнього спортивного директора «Буковини», святкувала перемогу з рахунком 2:0). А в інших матчах були мінімальні перемоги та нічиї. Нагадаємо, що у першому колі ж чернівчани завдяки удару РезванаАблітарова на останніх хвилинах матчу вдома перемогли «Зірку». Зазначимо, що кращим бомбардиром у протистояннях «Зірка» - «Буковина» є Олександр Кочура (нині виступає за київську «Оболонь»), на рахунку якого 5 забитих м'ячів.

В звітному матчі наставники обох команд не мали можливість виставити оптимальні склади. Так, головний тренер чернівчан Вадим Заяць не міг розраховувати на Олександра Вечтомова, котрий в матчі 17 туру з «Титаном» за навмисний удар суперника ногою у боротьбі за м'-яч був вилучений та був відсторонений на 2 матчі, один з яких від був вже (матч із «Полтавою», а зустріч з «Оболонню» не відбулася і сьогодні він мав пропускати матч зі своєю колишньою командою). Ілля Близнюк ж не міг розраховувати на Івана Рудницького, який в минулому матчі отримав четверту жовту картку в чемпіонаті. Також відбуває ще дискваліфікацію голкіпер Євген Ширяєв.

Тренерський штаб гостей стартовий склад команди виставив той же, що і в їх попередньому матчі із армянським «Титаном». А от головний тренер кіровоградської команди вніс певні корективи. Так, вадим Родіна залишився на лаві запасних, Роман Бочку з опорної зони повернувся на місце центрального захисника, з перших хвилин вийшов Владислав Насібулін, а ВячеславГорбаненко залишився на лаві запасних.

З перших хвилин зустрічі активнішими на полі були господарі. Їм в перші 15 хвилин вдалося створити лише кілька напівмоментів. Так, Дмитро Осадчий загострював ситуацію біля воріт суперника, Ярослав Галенко з 25 метрів пробив у руки голкіперу гостей, а удар Вадима Шавріна був не точним. А на 20-ій хвилині зустрічі кіровоградська команда створила перший стовідсотковий момент і його втілила в забитий м'яч. Єгор Іванов у штрафній площадці суперника виявився найпроворнішим і з другої спроби відкрив рахунок в матчі. А через чотири хвилини Владислав Насібулін дограв епізод до кінця і з лінії поля зробив чудову передачу на дальню штангу, яку результативно головою замкнув Вадим Шаврін – 2:0. Та не довго був рахунок 2:0 на табло стадіону «Зірка». Вже на 29-ій хвилині в опорній зоні гравці господарів дали спокійно рухатися Євгену Сантрапинських, котрий в потрібний момент віддав передачу на Платона – Руслан вміло реалізував вихід один на один із голкіпером кіровоградців Антоном Ситниковим. Наприкінці першого тайму після передачі Тараса Пінчука Ярослав Галенко міг забити третій м'яч у ворота гостей, але виручив чернівчан голкіпер Богдан Когут. З рахунком 2:1 на користь «Зірки» і завершився перший тайм.

Після перерви гості не особливо форсували події. Не озброєним оком було помітно, що вони не в найкращій фізичній готовності. Кіровоградська команда мала територіальну перевагу, а гравці «Буковини» відзначалися грубою грою, котра часто тягнула на жовту картку, але...- Що ж до моментів, то вони знову виникали біля воріт Богдана Когута. Так, він парирував удари Івана Войтенка та Вадима Шавріна зі штрафного. Дмитро Нємчанінов міг відзначитися, але не дотягнувся до м'яча після чудової передачі Дмитра Осадчого, який сьогодні у відсутності Івана Рудницького виконував більшість стандартних положень. І варто зазначити, що доволі не погано й, саме головне, продуктивно. Так, саме після його виконання штрафного господарі забили третій м'яч у ворота «Буковини»:Дмитро зі штрафного подав – виникла суєта біля воріт гостей і Владислав Насібулін з гострого кута поразив ворота Богдана Когута – 3:1. У хвилини, що залишилися до завершення зустрічі, господарі ще створили один момент: голкіпер гостей парирував удар Дмитра Осадчого із-за меж штрафної площадки. Щодо моментів гостей в другому таймі, то їх стовідсотковими не можна назвати. Так кілька напівмоментів, в яких голкіпер господарів впевнено грав на виходах. Запам'ятався не точний удар Руслана Платона із-за меж штрафної площадки. В підсумку перемога «Зірки» з рахунком 3:1 і кіровоградці перервали свою безвиграшну серію.

Варто відзначити чудову гру господарів й зокрема, Дмитра Осадчого, Вадима Шавріна і Владислава Насібуліна. Дмитро вміло виконував стандартні положення, був активним на своєму фланзі, на собі «заробив» дві жовті картки. Вадим надійно відіграв в центрі поля, на не властивій для нього позиції, забив м'яч й був визначним кращим гравцем матчу. Владислав в свій актив записав результативну передачу і забитий м'яч.

Цей матч був для кіровоградської команди останнім офіційним домашнім матчем цього року. Якщо проаналізувати статистику домашніх матчів «Зірки» в 2012 році, то вдома вона провела 18 офіційних матчів, в яких святкувала 12перемог, три рази зіграла внічию і зазнала трьох поразок. Загальна сума забитих-пропущених м'ячів становить 36:12. Якщо з говорити суто лише по нинішньому чемпіонату, то на стадіоні «Зірка» в сезоні 2012\2013 років було проведено 10 матчів: 5 перемог господарів, тричі була зафіксована нічия і дві перемоги гостей- сума забитих-пропущених м'ячів 17:8.

В наступному турі, який буде останнім в нинішньому році, кіровоградська «Зірка» 23 листопада в Алчевську буде протистояти місцевій «Сталі», а днем пізніше чернівецька команда вдома прийме ФК «Одеса».