НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Буковина 1:0. Дебютна перемога Ігоря Жабченка, після повернення до Кіровограду ###

«Зірка» - «Буковина» 1:0 (1:0) (Кочура, 26 (пен.))

«Зірка»: Товт, Пінчук, Стоян, Скляр, Рудницький (Осадчий, 80), Батальський (Порошин, 70), Поляхов (Крохмалюк, 65), Дурай, Бурдіян, Бочкур, Кочура.

«Буковина»: Мусієнко, Басов, В. Мельник, Вечтомов, Керчу, І. Мельник (Ушаков, 46), Яворський, Каблаш (Сантрапинських, 46), Дорош, Даньків (Гунчак, 46), Семенюк (Маковійчук, 58).

Попередження: Дурай, 16- Пінчук, 40- Порошин, 82- Осадчий, 90 – Вечтомов, 18- Басов, 24- Мусієнко, 25- Даньків, 45- Дорош, 63.

Кіровоградська «Зірка» в матчі 8-го туру чемпіонату України серед команд першої ліги вдома приймала чернівецьку «Буковину». Даний матч був особливим для наставника кіровоградської команди Ігоря Валентиновича Жабченка, адже після повернення до керма команди вперше «Зірка» грала на очах рідних вболівальників. В стартовому складі команди лінія оборони була ідентичною з попереднім матчем в Запоріжжі: знову Роман Бочкур вимушено грав на позиції лівого захисника (нагадаємо, що Андрій Смалько, отримавши травму в матчі з ФК «Львів», надовго вибув з гри), пару центральних захисників склали Андрій Бурдіян та Денис Стоян. В півзахисті замість Олега Давидова, який отримав пошкодження у зустрічі із запорізьким «Металургом», грав Іван Рудницький. Інших змін у півзахисті «Зірки» не було. На вістрі атаки був Олександр Батальський – Андрій Порошин мав певне пошкодження і залишився на лаві запасних. Варто зазначити, що в складі гостей вийшло кілька футболістів, які під керівництвом Ігоря Жабченка виступали за кіровоградську «Зірку». Це захисники Сергій Басов, Олександр Вечтомов та голкіпер Олександр Чурілов – останній участі в звітному матчі не брав, залишився на лаві запасних.

Перші хвилини матчу проходили за неквапливого темпу гри. Обидві команди перебували в пошуку слабких місць в обороні друг друга. Не численні моменти створювалися внаслідок індивідуальних помилок окремих футболістів. Так, на шостій хвилині обрізалися захисники «Зірки» і Олександр Семенюк небезпечно пробивав біля штанги воріт Андрія Товта. Через кілька хвилин захист господарів дав пробити головою Ігорю Мельнику – м’яч пролетів біля дев’ятки воріт «Зірки». Кіровоградці змогли зусиллями Олександра Бвтальського «заробити» небезпечний штрафний удар – на жаль, Тарас Дурай та Олександр Скляр невдало розіграли стандартне положення. Також варто відзначити, що гості в певних епізодах зустрічі досить грубо грали. Найбільше діставалося лівому захиснику нашої команди Роману Бочкуру. А загалом в першій половині зустрічі головний арбітр матчу черкащанин Юрій Фощій гравцям гостей показав чотири жовті картки- господарі теж не залишилися без попереджень – в їх пасиві два «гірчичника». Забігаючи наперед, зазначимо, що після перерви глядачі побачили менше попереджень – всього три на дві команди (попередження Андрію Порошину було показане в досить суперечливому епізоді). Цікаво лише інше, що в протоколі на сайті ПФЛ вказано лише три попередження у гравців «Буковини», хоча згідно підсумкового протоколу матчу – п’ять попереджень: не вказано жовту картку Вечтомова та Басова.

На 23-ій хвилині чернівецька команда мала стовідсотковий шанс забити, але героїчна гра голкіпера кіровоградців Андрія Товта не дозволила Олександру Семенюка реалізував вихід один на один – Андрій в падінні ногами вибив м’яч із-під ніг нападника гостей. І через кілька хвилин підопічні Вадима Зайця поплатилися за втрачений момент, адже спрацювало старе футбольне правило: не забиваєш ти – забивають тобі. Кочура та Скляр розіграли стрімку двоходівку і Олександр Скляр увірвався на вільний простір у штрафний майданчик суперника, де був зустрітий поза правилами голкіпером гостей Олександром Мусієнком – попередження і пенальті. Одинадцятиметровий удар впевнено виконав Олександр Кочура, який м’яч і голкіпера розвів по різним кутам воріт. Для Олександра цей забитий м’яч став п’ятим у нинішньому чемпіонаті, що дозволяє йому в гонці бомбардирів поділяти 2-4 місця з Євгеном Пісоцький («Металург») та Олександром Саванчуком («Нафтовик-Укрнафта»).

Через дві хвилини Кочура міг оформити і дубль в звітному матчі, але після скидки Олександра Батальського вихованця кіровоградського футболу на дальній штанзі воріт гостей на мить випередив захисник «Буковини».

В подальшому темп гри був не високий- гості постаралися перехватити ініціативу в матчі, але більше контролювали м’яч їм не вдавалося. На футбольному полі було більше боротьби, ніж змістовної гри. До перерви запам’яталося виконання штрафного удару Іваном Рудницьким – нібито не складний удар, але Олександр Мусієнко дещо невпевнено зіграв і лише з другої спроби зафіксував м’яч у своїх руках.

В перерві матчу наставник гостей Вадим Заяць постарався освіжити гру своєї команди, провівши відразу три заміни. На футбольне поле вийшов Євген Сантрапинських, котрий в минулому сезоні в Чернівцях був досить активним і лідером своєї команди. У звітному матчі його як і Євгена Ушакова в другому таймі не було помітно. Ветеран команди Руслан Гунчак, вийшовши на другий тайм, старався загострити гру, мав кілька чудових можливостей для взяття воріт «Зірки», але його процент реалізації був нульовий, що не може не радувати глядачів на стадіоні «Зірка». В минулому сезоні Руслан такі моменти втілював у забиті м’ячі.

Кіровоградська «Зірка» ж після перерви постаралася досить вдало зіграти на контратаках, і їй це вдавалося, але от завершення бажало бути кращим. На 60-ій хвилині Олександр Кочура, після того як захисник «Буковини» невдало відкинув мяч на свого голкіпера, не реалізував вихід один на один, пробивши повз ворота суперника. В середині другого тайму на вістрі атаки кіровоградців Андрій Порошин замінив Олександра Батальського, що додало гостроти атакам господарям. Андрій майже в кожному епізоді не лише вигравав боротьбу на другому поверсі у гравця гостей, а й віддавав точну передачу на партнера. Так, на 74-ій хвилині матчу Андрій віддав пас на Скляра, який відразу відпасував на хід Олександру Кочурі – Вадим Мельник в останню мить лише встиг вибити мяч з під ніг Олександра. Через дві хвилини Скляр та Кочура повторили комбінацію і лише відмінна реакцію голкіпера «Буковини» Олександра Мусієнка врятувала гостей від другого пропущеного м’яча.

Вихід на футбольне поле Дмитра Осадчого ще більше додав тиску на ворота суперника- з передачі Дмитра Олександр Кочура міг закріпити перевагу своєї команди в рахунку. Мали шанс врятуватися в звітному матчі і гості, але Руслан Гунчак з меж штрафного майданчику «Зірки» головою пробив повз ворота Андрія Товта.

В підсумку матч завершився перемогою кіровоградської «Зірки» з рахунком 1:0. Це була дебютна перемога для Ігоря Жабченка та Юрія Сака після повернення до ФК «Зірка». З чим і вітаємо цим чудових спеціалістів. Віримо, що і в подальшому кіровоградська команда буде радувати перемогами. Нині команда «Зірка» перебуває на стадії побудови: схоже, що в найближчому майбутньому команду залишить кілька футболістів, котрі не відповідають рівню першої ліги. На заміну їм прийдуть інші виконавці. Як зазначив на післяматчевій прес-конференції головний тренер «Зірки» Ігор Жабченко до Кіровограду має приїхати Андрій Шибко, котрий останнім часом виступав за вінницьку «Ниву»- також кіровоградський клуб має підписати екс-захисника ФК «Хімкі» Ігоря Крижанівського. Не здивуємося, що і в чернівецькій команді будуть зміни у складі: Вадим Заяць зазначив, що має чимало претензій до кількох своїх футболістів і буде приймати кардинальні міри.

Підсумовуючи звітний матч, зазначимо, що в певних епізодах захисники «Зірки» змушували хвилюватися глядачів за підсумковий результат- помилок ще достатньо в гравців «Зірки». Але от, не радувати не може те, що футболісти «Зірки» грали з чималою самовіддачею, в потрібних моментах самовіддано блокували удари суперника.

Перемога в звітній грі дозволила «Зірці» набрати десять очок і зрівнятися з суперником в цьому матчі, «Буковиною», по заліковим пунктам - лише поступаються за гіршою різницею забитих-пропущених м’ячів. В наступному турі, 5 вересня, кіровоградська «Зірка» завітає в гості до «Кримтеплиці», а чернівецька «Буковина» вдома прийме МФК «Миколаїв».