НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Зірка 3:2. Дуель снайперів закінчилася результативною нічиєю ###

«Буковина» Чернівці – «Зірка» Кіровоград - 3:2 (2:1)

Арбітр – А. Лисаковський (Одеса). Асистенти арбітра – С. Ковальських (Сімферополь), З. Курбанов (Херсон). Четвертий арбітр – М. Маланчук (Чернівці). Інспектор ФФУ – Ю. Петров (Запорізька обл.).

«Буковина»: Мусієнко, Циколія, Вечтомов, Басов, Мельник, Дорош, Яворський (Орловський, 90), Гунчак, Крамар (Степанков, 82), Сантрапинських, Маковійчук (Бровченко, 36).

«Зірка»: Товт, Порошин (Галенко, 61), Стоян (Бурдіян, 66), Смалько, Скляр, Рудницький, Самойленко (Батальський, 62), Дурай, Степанов, Бочкур, Кочура.

Голи: Бровченко (41), Сантрапинських (43), Гунчак (57) – Кочура (24), Галенко (81)

Попередження: Стоян (19), Самойленко (33), Кочура (47), Скляр (61), Вечтомов (64), Мельник (67), Смалько (91).

Вилучення: Скляр (друга жовта), (72).

Черговий тур чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги розпочався матчем у Чернівцях, де місцева «Буковина» приймала кіровоградську «Зірку». Команди по-різному розпочали весняну частину чемпіонату: якщо «Зірка» набрала непоганий хід і їхала до Чернівців, так би мовити, зі щитом, розгромивши з рахунком 4:0 одного з прямих кандидатів на вихід до прем’єр-ліги – «Металург» із Запоріжжя, то «Буковина» у двох останніх матчах не спромоглася навіть на один забитий м’яч, зігравши внічию вдома та програвши на виїзді білоцерківському «Арсеналу».

Багато хто із уболівальників чернівецької команди вважав, що «Буковині» не вистачає в нападі активного та завжди спраглого до боротьби Маковійчука. Він і з’явився на полі у цьому матчі. Щоправда, зіграв він усього 36 хвилин: напевно, після травми Степан не зміг провести на полі багато часу. Тим більше, за тих погодних умов, у яких проходив матч.

А погода цього дня в Чернівцях не те, щоби не дуже сприяла футболу, а, скоріше, зовсім не сприяла проведенню будь-яких змагань на відкритому повітрі. Легкий дощ, а потім і мокрий сніг змінилися важким мокрим снігопадом і ті нечисленні вболівальники, які прийшли на стадіон підтримати улюблену команду, навряд чи сподівалися побачити цікаву та змістовну гру. А дарма! Впевнений, хід і зміст звітного поєдинку більше ніж виправдали їхні сподівання і компенсували незручності зимньої погоди посеред весни!

Розпочали команди матч із розвідки. Першим із воротарів вступив у гру Мусієнко на 5 хвилині, зреагувавший на навіс у штрафний майданчик після підступного відскоку. Буковинці ж вперше «огризнулися» через чотири хвилини, коли Яворський, отримавши м’яча по центру, вирішив пробити по воротах досвідченого Товта – вище воріт.

«Буковина» виглядала дещо активніше, щоправда, до справжньої небезпеки біля рамки «Зірки» не доходило. На 13 хвилині Крамар на лівому фланзі атаки накрутив кількох суперників, та його навіс відповіді від партнерів не отримав, а на 18 хвилині Дорош здалеку перевірив на готовність Товта, але кіпер кіровоградців був на місці.

Натомість «Зірка» провела ряд небезпечних контратак лівим флангом, де кращий бомбардир команди Кочура двічи не встигав до закидів партнерів. Та що не вдалося під час забігів, вдалося при добиванні: Рудницький пробився на ударну позицію і небезпечно пробив по воротах Мусієнка. Буковинський воротар м’яча не втримав, і Кочура на добиванні був першим. 0:1!

Несподіваний вихід уперед кировоградців дещо дезорієнтував господарів поля, а ініціатива перейшла саме до «Зірки». Невдовзі Самойленко у боротьбі видряпав «шкіряного» у захисників «Буко» і віддав на Рудницького, на якому господарі змушені були сфолити, але штрафний, рівно як і стрімкий забіг Порошина через кілька хвилин, небезпечних моментів біля воріт «Буковини» не створив. Той же ж Самойленко, який кількома хвилинами раніше встиг отримати жовту картку, на 38 хвилині скористався обрізкою Циколії, проте завершальний удар по воротах у нього не вийшов. Ще один момент створив Порошин, який продерся крізь центр захисту чернівчан, та тут як тут був Мусієнко.

Так само несподівано, як і пропустила, команда господарів зрівняла рахунок. Це дебютант «Буковини» Бровченко, який щойно замінив Маковійчука, щоправда, не без допомоги рикошету, на 41 хвилині перекинув Товта. 1:1!

Не встигли гості оговтатися, як м’яч знову опинився біля їхніх воріт. Сантрапинських навісив зі штрафного, а Вечтомов головою повторив подвиг Бровченка, перекинувши Товта і вдруге засмутивши гостей з Кіровограду. Два м’ячі поспіль «у роздягальню» отримала «Зірка» і в не найкращому стані пішла на перерву.

Другий тайм логічно розпочався із атак «Буковини», яка намагалася не відкладати справу із остаточним ударом по гостям, оскільки перемога була потрібна чернівчанам як ніколи. Тон у перші хвилини другої половини гри завдавали дебютанти чернівчан. Спочатку Бровченко «видряпав» предмет роздору в опонентів і віддав пас на Дороша, якому тільки частокол ніг захисників «Зірки» завадив потривожити Товта, а потім досвідчений голкіпер взяв удар Крамара. Не менш ефективно діяли на останньому рубежі «Буковини» капітан чернівчан Мельник та майстер гри на другому поверсі Басов, без яких центр захисту команди сьогодні просто неможливо уявити. Чітко, без помилок вони підстраховували партнерів, граючи на випередження та підтримуючи товаришів по команді під час атак.

А на 57 хвилині активний Бровченко віддавав пас на Крамара, якого захисники «Зірки» зупинили у штрафному майданчику тільки за допомогою порушення правил. Пенальті чітко реалізував Гунчак, кращий бомбардир команди як у минулому, так і в поточному сезоні. Таким чином він відповів конкуренту в бомбардирській гонці Кочурі, і зрівняв особистий рахунок із кіровоградцем як у звітному матчі (1:1), так і в чемпіонаті (8:8)! 3:1 – і «Буковина» почувається значно впевненіше, маючи в гандикапі два м’ячі!

Через дві хвилини Смалько небезпечно атакував ворота господарів, але впевнено в тому епізоді зіграв Мусієнко. Після цієї атаки гра перейшла в інше русло. Снігопад посилився і гравці почали частіше помилятися при передачах. М’яч постійно переходив від однієї команди до іншої, а дальні передачі майже 100-відсотково не знаходили своїх адресатів. Боротьба в основному точилася в центрі поля, і напруженість цього відрізку матчу вилилася в численні попередження з боку обидвох команд. «Погода все гірше, а м’яч усе важче» - так можна охарактеризувати середину другого тайму. І вилився цей негатив у видаленні з поля за другу жовту картку Олександра Скляра.

«От тепер уже точно на «Зірці» можна ставити хрест», - подумала, напевно, більшість глядачів, і помилилася. На дальні удари Сантрапинських і Яворського зреагували захисники і воротар гостей, на падіння того ж Яворського і Крамара при дуже ймовірних фолах захисників «Зірки» у штрафному майданчику гостей свисток судді змовчав, а от Галенко після напрочуд невдалих ударів із 100-відсоткових позицій Батальського і Кочури під час надзвичайно небезпечної контратаки кіровоградців був безжально точним. 3:2 на 81 хвилині – і в «Зірки» з’явився шанс спасти гру!

З’явився, але не проявився. Максимум обережності в захисних порядках, відсутність паніки й бажання перемогти над усе – саме ці складові допомогли «Буковині» довести матч до переможного кінця. Жодного моменту створити кіровоградцям господарі не дали, хоча й самі не дуже йшли на загострення. Цифри «3:2» так і залишилися на табло, перервавши двоматчеву переможну серію «Зірки» та відродивши надії «Буко» на тепленьке місце у верхній частині турнірної таблиці.