НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Зірка 1:0. Шальний удар погасив Зірку в Чернівцях ###

28 липня. СОУ «Буковина». 3200 глядачів

Арбітр – Ю. Фощій (Черкаси). Асистенти арбітра – В. Топіха (Київ), І. Сидорук (Конотоп, Сумська область). Четвертий арбітр – О. Найко (Чернівці). Інспектор ФФУ – Є. Задіран (Дніпропетровськ).

«Буковина» (Чернівці) – «Зірка» (Кіровоград) 1:0 (0:0)

Гол: Аблітаров 90+5.

«Буковина»: Б. Когут, І. Циколія, Р. Аблітаров, О. Керчу, О. Вечтомов (Р. Степанков, 90), Р. Гунчак (к/к), Р. Дорош, Є. Сантрапинських, С. Маковійчук (Ю. Целих, 61, О. Якименко, 83), Ю. Бровченко, Є. Ушаков (Д. Зозуля, 73).

Тренер – Вадим Заяць.

«Зірка»: Є. Ширяєв, Т. Пінчук, В. Олефір, Р. Бочкур, В. Горбаненко, Я. Галенко (Є. Іванов, 71), А. Степанов (к/к), А. Бурдіян (В. Самойленко, 59), Д. Нємчанінов, І. Войтенко, В. Насібулін (А. Шибко, 25, П. Новицький, 65).

Тренер – Ілля Близнюк.

Попередження: В. Олефір («Зірка», 41), В. Горбаненко («Зірка», 67), Р. Аблітаров («Буковина», 90+5).

Вилучення: В. Олефір («Зірка», 43) – за друге попередження.

Сьогоднішні суперники вже зустрічалися в Чернівцях у поточному році, в рамках чемпіонату України, щоправда, це відбувалося в сезоні 2011-2012. Тоді, в надзвичайно драматичному матчі, «Буковина» здобула перемогу, програючи по ходу гри гостям, а потім забивши три м'ячі поспіль. Щоби запобігти повторенню сценарія, чернівчани вже із самого початку підзвітного матчу взялися за справу і розпочали пресувати команду гостей. Щоправда, кінцівка знову була «валідольною», але по-іншому.

Не можна не відмітити суттєву зміну складів в обох суперників. Якщо у «Буко» на поле вийшли сім гравців квітневого матчу, то в «Зірки» - лише п'ятеро. Як на мене, кіровоградці втратили більше, зважаючи на якість та видовищність гри.
На першій же ж хвилині Сантрапинських небезпечно навішував у воротарський майданчик гостей, та воротар «Зірки» перевів м'яча на кутовий. Через кілька хвилин Гунчак перехопив «шкіряного» після вкинутого кіровоградцями аута, атака пішла віялом через того ж Сантрапинських та Вечтомова, але м'яч пішов мимо воріт.

Потім настав час кіпера «Зірки» Ширяєва. Спочатку він взяв удар Маковійчука з лівого флангу атаки «Буковини», а пізніше перервав навіс Гунчака зі штрафного на Ушакова.

«Зіркові» досить небезпечно відповіли на дії господарів на 12 хвилині. Двічи підряд Пінчук зіграв у пас на Галенка, двічи останній міг пробити з «убойної» позиції, та захист буковинців вчасно ліквідовував загрози в центрі свого штрафного майданчика. А на 14 хвилині після кутового «Зірки» на вістрі атаки опинився колишній гравець чернівецької команди Володимир Олефір. Щоправда, захисники господарів і цього разу звели нанівець всі зусилля суперника.

Ще кілька разів свою команду виручив Ширяєв. На 16 хвилині він «потягнув» удар Маковійчука, через дві хвилини ліквідував загрозу після навісу Бровченка, і взагалі, перша половина першого тайму була за ним. Всі навіси, удари та кутові він «гасив», але, заради справедливості, відмітимо, що особливої загрози всі ці моменти для воріт «Зірки» не несли.

А от на 22 хвилині він таки помилився на виході, Маковійчук його перекинув, та захист був тут як тут. Справа перейшла до кутового, після якого по воротах Ширяєва пробивав Аблітаров. Кіпер кіровоградців знову помилився, знову його підстрахували, та третя поспіль його помилка могла привести до негативних для гостей наслідків. Гасячи «свічку», він випустив м'яча із рук і зловив його лише на лінії воріт.

Після цього гра трохи заспокоїлася. Суперники грали без воріт майже десять хвилин, поки на 34 хвилині Ушаков не порушив правила перед своїм штрафним майданчиком. Потужний удар зі штрафного Горбаненка з-під перекладини відбив Когут, а добивання від Галенка пішло в штангу. Через три хвилини Галенко, який вже встиг розписатися у воротах «Буковини» в квітневому матчі, отримав «круглого» прямо перед воротами Когута, проте зорієнтуватися у цій ситуації не зміг і черговий момент «Зірки» було зіпсовано.

Та кінцівка тайма була за господарями. Олефір, якого свого часу вітали вболівальники чернівецької команди, протягом якихось трьох хвилин примудрився «заробити» дві жовтих картки поспіль (розмова з арбітром та порушення правил у захисті) і залишив «Зірку» в меншості. Після цього був кручений удар Бровченка та постріл Гунчака, який Ширяєв перевів на черговий кутовий.

Перший небезпечний момент другого тайму створили гості. Горбаненко навісив на Бурдіяна під час першої ж атаки, та останній м'яча просто не дістав. «Буковина» відповіла на це навісом Керчу, та Маковійчук і Ушаков зіграти головою так і не встигли. Потім Вечтомов віддав пас на Маковійчука, той встиг вирватися на небезпечну для воріт «Зірки» позицію, але в цьому епізоді на висоті був Ширяєв. Буквально через хвилину черговою помилкою захисників кіровоградців не зміг Сантрапинських, а на 60 хвилині Маковійчук відпасував на Бровченка, удар якого відбив Ширяєв, а добити не змгли ані Гунчак, ані Сантрапинських.

«Вакханалію» атакуючої в більшості «Буковини» продовжив Циколія з чергового штрафного: «шкіряний» пішов мимо. Просто невгомонний в цьому матчі Керчу, розірвавший другому таймі правий фланг захисту «Зірки», навішував у воротарський майданчик, та ще одною помилкою Ширяєва на виході не встиг скористатися жоден «атакер» господарів.

Ветеран українського футболу Целих, що вийшов на заміну, ще більше підтримав атакуючий запал чернівчан. На 69 хвилині, щоправда, йому не вистачило швидкості для того, щоби вирватися один на один із Ширяєвим, а його пас на Сантрапинських нічого господарям не дав. А вже за хвилину він навішував на Гунчака, проте в капітана «Буковини» останній удар не пішов.

Гунчаку взагалі в цьому матчі в атаці мало що вдавалося, що підтвердили моменти на 75 та 78 хвилинах. Як і у свого капітана, не йшла справа і в інших гравців «Буко». Хоч «Зірка» в меншості й перейшла повністю назад, господарі ніяк не могли підібрати ключа до дверцят воріт суперника.

Ось на 81 хвилині Целих вирвався на ударну позицію і тільки вдала гра кіпера кіровоградців залишила рахунок на своєму місці, а за чотири хвилини дальній потужний постріл щойно з'явившогося Зозулі просвистів поряд зі штангою гостей. Зозуля, Бровченко, Гунчак, Сантрапинських намагалися відкрити рахунок у матчі, та захист «Зірки» немов би ліг на амбразури, не залишаючи жодної шпарини біля своєї «рамки». Ось на 89 хвилині просто яскраво-блискучий прохід правим флангом Циколії завершився не менш яскравим ударом по воротах Ширяєва – знову мимо...

Наприкінці тайму команди обмінялися незрозуміло-помилковими атаками, під час яких були зірвані гострі моменти та реальні шанси кожної вирвати таки перемогу на останніх хвилинах. От і Горбатенко пробився крізь оборонців господарів на убойну позицію, його удар влучив у Циколію, і «зірковий» сигналізував арбітру про гру рукою захисника «Буковини», якої не було. А ось від Різвана Аблітарова під завісу матчу ніхто не очікував «гармати» майже з середини поля. В тому числі й Ширяєв. Він тільки проводив очами «шкіряного», що влетів у дев'ятку його воріт вже на п'ятій додатковій до другого тайму хвилині. 1:0!!!

Трибуни просто вибухнули від радості в той момент, коли нічия здавалася неминучою, хоча багато хто навіть відразу й не повірив у те, що сталося. А друга поспіль перемога «Буковини» над «Зіркою» на своєму стадіоні у 2012 році, здобута за «валідольним» діагнозом, вивела чернівецьку дружину вище за суперника в турнірній таблиці, яку він очолював до звітної гри.

Буковинці, демонструючи добротну динамічну гру, довели матч до переможного кінця і в цьому сезоні, хоч він тільки розпочався, безперечно виглядають дуже солідно. А «Зірці» хочеться побажати стабільності, адже команда в Іллі Близнюка дуже симпатична і здатна засмутити багатьох у першій лізі.