НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Закарпаття 0:0. Мирова у західноукраїнському дербі ###

«Буковина» Чернівці – «Закарпаття» (Ужгород) - 0:0 (0:0)

Попередження: Рудченко («Буковина», 8), Нойок («Закарпаття», 31), Семенюк («Буковина», 38), Бойко («Закарпаття», 69), Мельник («Буковина», 86), Дорош («Буковина», 93).

11 червня. СОУ «Буковина».

Арбітр – В. Дяденко (Кіровоград). Асистенти арбітра – Р. Кисельов (Суми), С. Шлончак (Черкаси). Четвертий арбітр – М. Маланчук (Чернівці). Інспектор ФФУ – Є. Амбросімов (Київ)

«Буковина»: Чурілов, Мельник, Керчу (Зелді, 82), Басов, Гунчак (Пислар, 77), Орловський, Сантрапинських, Дорош, Рудченко (Блажко, 90), Семенюк (Степанков, 42), Маковійчук . Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Закарпаття»: Надь, Лень, Єлісєєв, Комарницький, Хауши, Нудний, Бойко, Мелікян (Вайда, 72), Микуляк, Нойок (Гібалюк, 92), Бобаль (Невуче, 88). Гол. тренер – О. Севідов.

Команди підійшли до останнього туру з однаковою кількістю набраних очок – по 55. І фактично даний поєдинок нічого не вирішував для жодної з них. Єдине, що відрізняло матч від товариської зустрічі – можлива ротація на 1-2 місця у турнірній таблиці. Як виявилося, це не стало пріоритетом для суперників, і нульова нічия, яку зафіксував фінальний свисток судді Дяденко з Кіровограда, повністю відповідала тому, що відбувалося на газоні СОУ «Буковина» в Чернівцях.

Важкувато даються чернівецькій команді матчі наприкінці сезону. Серія поразок та нічиїх, напевно, негативно вплинула на буковинців, і тому «чорно-жовті» не змогли порадувати своїх палких вболівальників завершальною перемогою. Більше того, ближчими до перемоги були якраз гості з Закарпаття, але перекладина в першому таймі та штанга у другому виступили на боці господарів.

Вже на 2 хвилині матчу виникла міні-пожежа у штрафному майданчику «Буковини», коли не поділили м’яча Чурілов із захисниками. Через кілька хвилин прямою ногою в центрі поля на м’яч пішов Басов, а згодом порушує правила Орловський. На 6 хвилині першу спробу вдарити по воротам робить закарпатець Микуляк, а на 8 жовту картку за грубу гру отримує Рудченко. Після розіграшу штрафного удару з гострого кута небезпечно вистрелив Бобаль, але «шкіряний» пройшов мимо воріт Чурілова.

Господарі помітно нервували, і не дуже приємні почуття оволоділи в ці хвилини вболівальниками «Буко». Потрібно було щось змінювати, і вперед за собою команду повів її капітан. На 10 хвилині він навішував зі штрафного, проте захисники вибили м’яча на кутовий. Чернівчани подали два кутових поспіль, атакували, але до справжньої небезпеки у воріт «Закарпаття» справа так і не дійшла. На 15 хвилині спробував нанести удар по воротах суперників Гунчак, через 2 хвилини небезпечно навішував Сантрапинських, він же невдовзі пробивав штрафний, але, але… Випереджаючи події, хочеться сказати, що в цьому матчі велика кількість штрафних та кутових, поданих гравцями «Буковини», абсолютно не перейшла в якість: коефіцієнт їхньої корисності дорівнював нулю і реально жодного шансу забити гостям зі стандарту чернівчани не мали.

Тим часом на 24 хвилині Чурілов ліквідував потенціальну небезпеку після забігу Бобаля, а згодом Нойок, якого залишили у штрафному майданчику без жодної опіки, не зміг із 100-відсоткової позиції влучити у ворота «Буко». Господарі відповіли на це забігом Маковійчука майже через половину поля, але Нойок зніс Степана неподалік від штрафного майданчика. Як результат – жовта картка та штрафний. Далі - … Нічого. Відчувалося, що в даному матчі в атакуючих діях господарів не було взаєморозуміння й натхнення. Що стало цьому виною – втома після нелегкого сезону, невизначеність провідних гравців команди щодо майбутнього, відсутність на лаві запасних головного тренера чи невдачі останнього місяця – так і залишиться загадкою. Хоча, можливо, мала місце і сукупність усіх цих проблем.

На 34 хвилині удар Керчу заблокували захисники «Закарпаття», а на 35-й гострий простріл Сантрапинських перервав воротар гостей Надь. І вже через три хвилини блискуче зіграв Чурілов, який не дозволив відзначитися Хауши ударом зі штрафного. В ці хвилини дуже активно діяв лівий фланг атаки закарпатської команди і вся небезпека біля воріт «Буковини» йшла з нього. Ужгородці провели кілька масованих атак, відповіддю на які стали активні дії Маковійчука. Спочатку знову впевнено діє у воротах Надь, а потім Степан заробив наступний штрафний. Який знову нічого не дав «Буковині». І ось тут «Закарпаття» втратило прекрасну можливість відкрити рахунок у матчі: це Бобаль під час стрімкої контратаки обіграв кількох захисників «Буко» і наніс удар по воротах Чурілова. Воротар вже нічого не міг вдіяти, але на допомогу господарям прийшла перекладина.

Завершився тайм виходом Гунчака з Надєм один на один, і знову воротар «Закарпаття» виявився сильнішим. Заради справедливості необхідно зазначити, що своєю впевненою грою в цьому матчі Надь не залишив «Буковині» жодного шансу розпечатати його ворота. І тим більше вражає те, що Надь вийшов на гру із переломом фаланги пальця і відіграв на уколах, про що зізнався на післяматчевій прес-конференції тренер гостей Олександр Севідов.

Очікування на те, що «жовто-чорним» вдасться у другому таймі переламати хід поєдинку та здобути перемогу в останньому матчі сезону перед своєю «торсидою», не виправдалися. Характер гри так і не змінився: атаки «Буковини» до логічного завершення не доходили, а «Закарпаття», схоже, такий результат цілком влаштовував. Тим не менш перший небезпечний момент другого тайму виник саме у воріт господарів, коли після подачі зі штрафного м’яч пройшов у лічених сантиметрах від штанги. А на 60 хвилині Бобаль вдруге в цьому поєдинку перевірив на міцність каркас воріт чернівчан: «круглий» опісля удару зі штрафного майже з лінії штрафного майданчика влучив у штангу.

Знову нічого не вдається «Буковині» в атаці, не йде гра навіть у лідерів команди – Гунчака, Маковійчука й Сантрапинських. Перший, і фактично единий удар у створ воріт Надя наніс Маковійчук на 62 хвилині, але жодних проблем закарпатському кіперу він так і не діставив.

У середині тайму команди обмінялися дальніми та напрочуд неточними пострілами Гунчака та Нудного, після чого «Буковина» двічи змусила трибуни оживитися. Це спочатку комбінацію за участю Гунчака й Сантрапинськіх перервав Надь, а потім забракло влучності удару Дороша – м’яч ледве розминувся із стійкою воріт «Закарпаття».

Кінцівка матчу запам’яталася хіба що численними замінами у складах обох команд. Єдине, що слід згадати – обмін атаками близько 90-ї хвилини: на удар Бобаля з лівого флангу (знову!) буковинці відповіли кутовим, поданим Сантрапинських, та ударом головою Басова, який його завершував.

Нульова нічия – і обидві західноукраїнські команди відправляються у міжсезоння у верхній частині турнірної таблиці: «Закарпаття» - шостим, а «Буковина» - сьомою. Щоправда, таким результатом задоволені не всі, адже перед закарпатцями стояло завдання повернутися до прем’єр-ліги, тоді як чернівчани прагнули закріпитися у лізі першій. Що і зробили, чим подарували своїм уболівальникам цікавий та непередбачуваний сезон із багатьма блискучими перемогами та атакуючою грою. Чого чекатимемо від сезону «грядущого»? Хтозна, може у наступному сезоні у прем’єр-лізі таки стане однією західноукраїнською «скуадрою» більше?...