НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Титан 5:2. Червнева феєрія по-чернівецьки ###

"Буковина" (Чернівці) – "Титан" (Армянськ) 5:2 (4:1)

"Буковина": Когут, Новотрясов (Аблітаров, 74), Донець, Лупашко, Дорош, Вечтомов, Керчу, Сібіряков (Савін, 61), Семенюк (Маковійчук, 56), Сантрапинських (Орловський, 88), Платон (к/к).

Гол. тренер – Вадим Заяць.

"Титан": Кошелев, Смалько (Башлай, 46), Покосенко, Карпенко (к/к), Фартушняк, Нудний (Кравченко, 46), Войнаровський (Абляметов, 56), Кліментовський (Ключик, 46), Култишев, Жигалов, Прокопченко.

Гол. тренер – Олег Лещинський.

Голи: Сантрапинських (6, 31, 81), Семенюк (33), Платон (39) – Прокопченко (44, з пен., 59).

На 49 хвилині Платон не реалізував пенальті.

Попередження: Платон (78, 90) – Култишев (57), Покосенко (71), Кравченко (83).

Вилучення: Платон (90, друге попередження).

Кінцівка сезону в першій лізі виявилася досить цікавою, не зважаючи на те, що дві найсильніші команди, що вибороли право виступати в наступному сезоні серед еліти українського футболу, визначилися ще за кілька турів до фінішу. Основна інтрига закрутилася навколо боротьби за бронзові медалі, на які перед останнім туром претендували "Олександрія" та чернівецька "Буковина". Команда з кіровоградщини була попереду на два пункти, і той факт, що обидва колективи грали останні матчі вдома, наводив на думку, що саме олександрійці в разі перемоги (у якій, втім, ніхто й не сумнівався) стануть третіми, а "Буковина" в будь-якому разі завдання на сезон – бути в топ-п'ятірці – вже виконала.

Але заключна домашня гра сезону – це щось особливе, такий собі пікантний десерт для вболівальників, і тому в Чернівцях, без огляду на матч "Олександрії" з "Одесою", всі сподівалися на яскраву перемогу своїх улюбленців і закінчення важкого сезону на мажорній ноті.

Насправді ж реальність виявилася яскравішою за очікування. Те, що побачили цього червневого вечора глядачі на СОУ "Буковина", компенсувало всі незручності осінніх невдач і прощання з сезоном показало, що, не будь тих прикрих осічок у домашніх поєдинках восени, бути б "Буковині" не те, що третьою....

Вже на 6 хвилині Сантрапинських перехопив невдалого паса захисників кримчан та влучив у ціль! 1:0! Відразу після цього помилки захисників гостей стали частішими, а після чергового навісу в штрафний майданчик "Титану" від Лупашка (взяв Кошелєв) в рядах оборонців команди гостей паніка стала доволі відчутною.

Невдовзі Сібіряков пробив вище воріт, а на 11 хвилині свою "гармату" розрядив Лупашко: трохи схибив. А там пішли навіси від Сантрапинських та Сібірякова, кутові... Буковинці видряпували в гостей кожного м'яча, намагаючись не відпустити його за межі поля та вступали в боротьбу на кожному клаптику газону. У "Титана" ж не виходило абсолютно нічого, тим більше, на половині поля чернівчан. Така рішучість і самовідданність господарів ніби давали вболівальникам на трибунах впевненість у тому, що продовження буде.

На 26 хвилині ледь не відмітився дублем Сантрапинських: він після дриблінгу наніс небезпечного удару по воротах Кошелева, і лише лічених сантиметрів йому не вистачило до наступного тріумфу. А там і Войнаровський продемонстрував щось на зразок удару, але "шкіряний" пройшов аж надто вище воріт. Через хвилину вже Дорош прострілив майже по лінії воріт, проте ніхто з партнерів не відгукнувся. А тим часом на 31 звилині "Буко" провела масовану й потужну атаку: спочатку Лупашко вивів свого капітана на побачення з Кошелевим, в якому вдалішим виявився кіпер гостей, аж раптом зліва з'явився всюдисущий Сантрапинських, пробився крізь захист суперників і невідпорним ударом таки втілив у життя дубль! 2:0!

Проходить всього дві хвилини і Платон коротким пасом виводить у центр штрафного майданчика Семенюка, а той, зголоднілий за голами, як справжній форвард, поклав третього гола в сітку воріт кримської команди! 3:0, фантастика для господарів!

Наступний момент – на 39 хвилині. Без передмови, Платон ніби рукою, закидає "круглого" у ворота Кошелева. Розмови тут зайві, 4:0 і повний розрив гостей! Більше того, через хвилину Сантрапинських, що з'явився ніби з під землі перед Кошелевим, змусив останнього знову вступати у гру і лише його реакція врятувала "Титан" від п'ятого м'яча.

А от на 44 хвилині з нічого виник момент біля воріт Когута. Войнаровський віддав паса на Прокопченка і форвард гостей головою впритул розстріляв кіпера "Буковини", підсолодивши гірку пігулку ну дуже вже нечемного для "Титана" рахунку. На цьому й завершився перший тайм.

Друга половина гри розпочалася атаками невгамовної цього вечора "Буковини". На 49 хвилині Семенюк "пірнув" у штрафному майданчику гостей. Пенальті, але Платон не скористався можливістю продовжити побиття кримчан і Кошелев його невпевненого удара відбив. Невдовзі майстер другого поверху Новотрясов після чергового кутового головою пробив вище воріт, а на 52 хвилині просто невгамовний Сантрапинських з дуже зручної позиції попав у Кошелева.

Після цього активніше зіграли гості, які провели на початку тайму відразу три заміни. Фартушняк міг пробивати з центру штрафного майданчика, та не встиг вчасно зорієнтуватися, а удар Прокопченка пройшов мимо. На 59 хвилині так само, як і під час першого голу "Титана", з нічого виникло порушення правил зі сторони захисту "Буковини", і Прокопченко з пенальті зробив дубль. 4:2, і ситуація для гостей значно покращується. Тим більше, що через чотири хвилини Покосенко після навісу провалив зазвичай наднадійного Вечтомова і головою пробив по воротах. Когут м'яча взяв, та й до того суддя зафіксував порушення правил зі сторони гостя.

І знову пішла хвиля моментів у господарів, що оговталися від другого пропущеного м'яча. Платон б'є зі штрафного – Кошелєв, Керчу подає зі штрафного – Вечтомов головою пробиває вище воріт, черговий ривок від "Сантрапе" і пас на Маковійчука – Кошелєв в останній момент відбиває "шкіряного" кінчиками пальців. І далі те ж саме. Проривається до штрафного майданчика Вечтомов, але завершальний навіс на Савіна не вдається - трохи зависоко, простріл Дороша на 75 хвилині бере кіпер "Титана", черговий фантастичний дріблінг від Сантрапинських завершується ударом трішечки мимо. Ну, дуже вже запахло п'ятим м'ячем у ворота гостей... А там Жигалов обіграв Донця й з-під Аблітарова пробив, та м'яч пішов мимо воріт. І тут вже в контратаці реактивний "двигун" Сантрапинських у черговий раз проривається на ударну позицію і просто наскрізь пробиває невдаху Кошелєва. Хет-трик плюс рахунок стає 5:2!

Завершували матч кримчани двома моментами, з яких можна було таки витиснути користь. Після удару Абляметова м'яч зрикошетив на Ключика, той вдарив по воротах, але арбітр зафіксував напад на воротаря, а вже на додаткових хвилинах Жигалов вийшов 1 на 1 з Когутом і в цій дуелі сильнішим виявився буковинець.

В підсумку маємо 5:2. Так, перемоги від "Буко" вболівальники очукували. Перемоги впевненої, але така, напевно, стала справжнім сюрпризом! І все було б супер, якби ж не така ж сама впевнена перемога "Олександрії" над "Одесою". Та ніхто на це не зважив: четверте місце стало бажаним підсумком для "Буковини", яскравий та насичений подіями сезон, за який шанувальники чернівчан щиро дякували після матчу команді, завершився не менш яскравою, феєричною вікторією і взагалі, цього вечора про негатив ніхто не згадував, всюди панувало свято справжнього футболу.

Про "Титан" не хочеться говорити нічого поганого. Не зважаючи на таку розгромну поразку. Команда теж виконала завдання на сезон, і подумки вже була на канікулах. У другому таймі кримчани виглядали не так вже й просто, а якщо врахувати календар, на який, до речі, скаржаться також і в "Буковині" (7 матчів за місяць!) і важкий переїзд з Криму до Чернівців.... Все є зрозумілим. Наступний сезон, хочеться, вірити, буде для обидвох команд ще цікавішим та пліднішим!