НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Севастополь 1:1. В Чернівцях словами на вітер не кидаються ###

«Буковина» – ФК «Севастополь» - 1:1 (0:1)

30 травня. СОУ «Буковина». 5500 глядачів

«Буковина»: Мусієнко, Циколія, Басов, Мельник, Вечтомов, Гунчак, Дорош (Найко, 70), Яворський (Орловський, 87), Сантрапинських (Керчу, 91), Степанков (Ушаков, 63), Семенюк.

Головний тренер – Вадим Заяць.

ФК «Севастополь»: Литовка, Стеценко, Бредун (Чіді, 78), Култишев, Монахов, Шевчук, Левандовскі (Жабокрицький, 61), Воронін, Танчик (Ібраїмі, 68), Гвініанідзе, Кузнецов.

Головний тренер – Сергій Пучков.

Голи: Левандовскі (з пен, 24) – 0:1, Семенюк (50) – 1:1.

Попередження: Ушаков (74), Мельник (82) – Танчик (20), Левандовскі (30), Жабокрицький (65), Стеценко (71), Монахов (84).

Завершальний матч сезону в Чернівцях. Вирішальний матч. Вирішальним він був не тільки для «Буковини» (все ж таки грали перед своїми уболівальниками) та «Севастополя» (хочеться таки в еліту), а й для запорізького «Металурга». А якщо чесно – для всього українського футболу. Гра суперників і якість суддівства мали дати відповіді на багато запитань, передусім – чи є футбол на Україні чесним і непідкупним? Дали. Сезон завершено на мажорній ноті, справедливість триумфувала!

Незадовго до початку гри на нашому порталі з’явилося інтерв’ю з генеральним директором ФСК «Буковина» Миколою Климом, де він запевнив усіх у тому, що команда «лягати» під амбіційний «Севастополь» не буде. Чи багато хто сприйняв ці слова за правду – це одне, але пан Клим виявився людиною слова і чернівчани провели дуже емоційний матч, який, впевнений, надовго запам’ятають ті, хто його бачили. Значить, не все так погано у футболі українському, а надто – в першій лізі!

Втрати перед мачем в обох команд були доволі відчутними, хоча й кількісно невеликими. У господарів через травми не вийшли на поле гравці «основи» Керчу і Маковійчук, а у «Севастополя» нічим не міг допомогти команді Дуляй, що отримав у попередній грі червону картку. Всі інші були готовими до вирішального бою.

Мусієнко вступив у гру вже на 2 хвилині, випередивши Кузнецова у воротарському майданчику, а через хвилину воротам на іншій половині поля загрожував Семенюк. Такий цікавий початок дав зрозуміти, що нудьгувати сьогодні трибуни не будуть, але значимість очок, що стояли на кону, змушувала суперників грати з оглядкою на власні ворота.

У першій половині тайму першого насправді небезпечних моментів майже не було. Команди грали спокійно, з розвідкою, без особливих швидкостей. Більш активною спочатку виглядала «Буковина»: то Яворський прокидав м’яча на Сантрапинських, який мав шанс вийти один на один із Литовкою, то Семенюк «випав» у офсайд, а на 10 хвилині першого удару по воротах завдав той же Сантрапинських: голкіпер «Севастополя» зіграв чітко і впевнено. Через 5 хвилин зі штрафного «пальнув» Левандовскі, а ще за одну хвилину Кузнецов головою пробивав у пустий кут. Нажаль для гостей – мимо.

На 18 хвилині Циколія переправив м’яча на Гунчака, той видав «шкіряного» під удар Яворському, але знову на місці був Литовка. Ніби у відповідь у наступній атаці Гвініанідзе головою влучив у стійку воріт «Буко». Відчувалося, що команди нарощують темп гри, тим більше, що невдовзі Дорош після розіграшу штрафного із-за меж штрафного майданчика небезпечно пробив по воротах гостей.

І тут сталося... А незрозуміло, що саме сталося. Хтось із кримчан увірвався у штрафний майданчик господарів, проти нього зіграли у підкаті, а «судєйка» без особливих вагань понісся до одинадцятиметрової позначки, гордо показуючи на неї. Не те, щоби просто сумнівно, а надто... Запахло відвертим «зливом» чернівчан. Тим більше, що Левандовскі впевнено реалізував пенальті. 0:1, і чомусь підозри щодо безсумнівного триумфу «Севастополя» в цей момент вилізли на поверхню. А тут ще й Кузнецов у наступній атаці небезпечно пробивав з-під захисника, а потім потужний, але не дуже точний удар Бредуна після кутового заставив трибуни охнути.

І гра заспокоїлася. Гості почали грати на утримання рахунку, а «Буковина», схоже, перебувала у стані «гроггі». На фоні цього запам’яталися нерішучі ривки Шевчука, якого «засилав» у забіги активний та швидкий Танчик. Хтозна, якщо би Шевчук думав і діяв стрімкіше, що могло би з цього вийти...

А так, «Буко» наприкінці тайму нарешті пішла вперед. Спочатку Басов невдало зіграв головою біля воріт «моряків», а потім Яворський, якому ніхто не заважав, просто незрозуміло як не попав із зручної позиції у сітку воріт гостей. Проте атака продовжилася кутовим, після подачі з якого Гунчак неочікувано для Литовки пробив головою у лівий кут. Нажаль для трибун, м’яч просвистів зовсім поряд зі штангою. Закінчився ж тайм прострілом Сантрапинських на Степанкова, що у вирішальний момент просто не дотягнувся до «круглого».

Що ж, така кінцівка вселила у вболівальників чернівчан надію «на світле майбутнє». Особливо якщо згадати, що «Буковина» традиційно агресивно розпочинає другий тайм на своєму полі, після «переривних наганяїв» Вадима Зайця. І надія ця доказала своє право на існування! Щоправда, перед цим Кузнецов в упор розстрілював Мусієнка головою, та кіпер господарів зіграв вище всяких похвал! А потім Семенюк продемонстрував дріблінг, обіграв кількох опонентів і «сунув» прямо у ближній кут, прямо перед носом Литовки! У ситуації, в якій навряд чи хтось очікував гола! Та «очікував-не очікував» тут не проходить, а результат – на табло. 1:1! Ось і маєш!

І знову гра після забитого гола заспокоїлася. Ну, з «Буко» все й так було зрозумілим, а от поведінка гравців «Севастополя» стала, м’яко кажучи, несподіваною. Навряд чи це було схоже на команду, що за будь-яких умов рветься у прем’єр-лігу. Де ж той вогник в очах, де той відчай і рішучість, коли до цілі залишився лише один крок? Скоріше за все, на команді таки сказався «прес» засобів масової інформації після попереднього скандального матчу із «Металургом» і симпатична кримська «ескадра» просто морально не витримала навантаження...

Після кількох кутових поспіль біля воріт «Севаса» Танчик втік майже 1 на 1 із Мусієнком, та переграти його не зміг. Тим же ж самим ледь не відповів щойно з’явившийся на полі Ушаков, якому в останній момент завадив Гвініанідзе. На 72 хвилині дальній удар Циколії взяв Литовка, а «моряки» «запороли» ще кілька моментів. Це Кузнецов вкотре невдало зіграв головою, Бредун «розрядив» гармату мимо воріт, а Шевчук втретє втратив чудову нагоду для такого бажаного переможного голу!

А останні хвилини матчу стали його справжньою прикрасою! Безкомпромісна гра обидвох команд, бажання перемогти все ж таки взяли верх на втомою, і швидки гострі атаки «Севастополя» змінювалися не менш небезпечними випадами господарів. От Ушаков на 38 хвилині попадає у стійку воріт суперника, через дві хвилини Шевцов пробиває головою після навісу зі штрафного, ще раз (вже вкотре!) помиляється при грі головою Кузнецов, Чіді після кутового на «другому поверсі» теж нічого не досягає!

А додані арбітром хвилини! Гунчак після розіграшу штрафного ледве не підправив м’ча у ворота «моряків», а «свіжий» Чіді зі зручної позиції «палить» трохи вище воріт!

І все. 1:1! Що творилося на полі, важко собі уявити! Ніби й непотрібним було це очко для «Буковини», нічого не вирішувала для неї й перемога, та найважливішими чинниками цієї шаленої радості гравців команди і, звичайно, її вболівальників, стала принциповість чернівчан, які билися на полі до останнього і доказали всім, що вони не грають у «договорняки», а також змістовна гра, яку продемонстрували буковинці у завершальній грі сезону.

А «Севастополь»... Що ж, як то кажуть, Бог їм суддя. «Це була рука, але це була рука Бога» - такий баннер натягнули після перерви фани «моряків», що приїхали в Чернівці підтримати своїх улюбленців. Коментарії тут зайві, кожен вирішує все сам для себе.

А тим часом запорізький «Металург» заслужено чимчикує до прем’єр-ліги, і зовсім не без допомоги «Буковини», на яку ще кілька турів тому вболівальники запоріжців «котили бочку». Чи дійдуть до чернівчан обіцяні гроші пана Коломойського – те ще питання: якщо так, то комфортну відпустку чернівчанам гарантовано, якщо ж ні – подяка від своїх шанувальників та керівництва клубу будуть теж непоганою нагородою для команди, що провела такий важкий неоднозначний сезон!