НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Олімпік 0:1. Перемог без ударів не буває ###

Матч 29 туру Чемпіонату України серед команд першої ліги

"Буковина" (Чернівці) - "Олімпік" (Донецьк) 0:1.

"Буковина": Когут, Новотрясов, Лупашко, Донець, Дорош (Аблітаров, 79), Вечтомов, Керчу, Савін, Сібіряков (Боровець, 13, Сантрапинських, 46), Алан да Сілва (Маковийчук, 64), Платон (к/к).

"Олімпік": Махарадзе, Олійник, Драченко, Гришко, Дудник, Семенина (Шабан, 86), Огіря, Скороходов, Шериф (Черемісін, 76), Алексанов, Ситник (Волков, 90).

В. о. головного тренера Роман Санжар.

Гол Ситник, 25.

Попередження: Вечтомов, 40, Лупашко, 72, Маковійчук, 89.

Один вже результат поєдинку першого кола між нинішними суперниками обіцяв "веселу розбірочку" на полі чернівецького стадіону "Буковина". У Донецьку господарі "ногами" Іси Шерифа, автора обидвох "сухих" м'-ячів, впевнено перемогли чернівецьких гостей і слід було очікувати, що сьогодні трибуни гнатимуть своїх улюбленців до реваншу. Щоправда, до реваншу "обмеженого", адже донеччани наразі тренуються під керівництвом іншого наставника, проте від цього матч обіцяв бути не менш цікавим.

Вже самий початок гри, здавалося, виправдовував усі сподівання. "Буковина" великими силами пішла вперед і в повному розумінні слова "оточила" гостей на їхній половині поля. Вже на 2 хвилині Савін зі штрафного удару ледь не ввів в оману кіпера "Олімпіка": м'-яч після удару зрикошетив від газону і Махарадзе таки вдалося перевести його на кутовий. Відбулося три кутових поспіль, потім – ще один...- Облога закінчилася лише на 6 хвилині, коли донеччанам, нарешті, вдалося перетнути кордони своєї половини

Та "Буковина" воліла продовжувати наступ. Невдовзі Савін ледь не вивів на супер-позицію Платона, а вже у відповідь господарі отримали контр-удар. І лише Когут в останню мить, після небезпечного кутового, зміг залишити свої ворота цілими, витягнувши м'-яча з лівого верхнього від нього кута. А після цього...- гра почала заспокоюватися.

Глядачам довелося очікувати гострого моменту аж до 17 хвилини. Це Скороходов отримав "шкіряного" перед штрафним майданчиком господарів і з розвороту намагався влучити у ціль. Мимо. Для когось – добре, а для інших – не дуже. А от "жовто-чорні" могли й відзначитися. Савін вже звично прорвався лівим флангом і відпасував на Алана, а той, хоч і не зовсім вдало обробив м'-яча, по воротах таки вдарив, але на заваді став Драченко. Кутовий. На 23 хвилині про себе нагадав досвідчений капітан господарів Платон, що сильним ударом змусив Махарадзе вступити в гру.

Логіка того, що відбувається, не завжди є логічною, і цей каламбур у повній мірі відтворив цього вечора форвард "Олімпіка" Ситник. Здавалося б, нічим не загрожуючий штрафний, до воріт не так вже й близько, але Олександр ніби рукою, як гросмейстер, вкладає "шкіряного" прямо в сітку воріт "Буковини". 0:1, і бажання реваншу зміінюється на шоковий стан усіх, хто це бачив...-

Кілька хвилин чернівчани приходили до тями, а потім таки згадали, що господарями поля є саме вони і треба вже відіграватися. "Олімпік" же ж прогнозовано відійшов у захист, де відіграв надійно. Єдиний момент буковинці мали після супер-пасу Савіна на Платона, але удар головою капітана господарів ледве-ледве зміг нейтралізувати Махарадзе. Що окрім цього? Були кутові, був дальній постріл від Керчу, та реальної загрози воротам донеччан вони не принесли.

Більше того, Скороходов пройшов правим флангом, обіграв зазвичай наднадійного Керчу і впритул пробив по воротах Когута. Як Богдан зміг зреагувати в цій ситуації – лише один Бог знає!

Про лякання птахів від обміну дальніми ударами Ситника й Дороша наприкінці першого тайму, вважаю, не варто особливо згадувати.

Всі в Чернівцях звикли до того, що в разі невдалої гри "Буковини" в першому таймі команда, після суттєвих прочуханів від наставника, на другу половину виходить як на останню, вирішальну битву. Так буває зазвичай, та підзвітний матч став виключенням із цього правила.

З атак розпочали гості, а от на 49 хвилині Новотрясов, що став грозою голкіперів суперників своєї команди, ну зовсім трошки "промазав" після удару головою. Вболівальники сприйняли цей момент як "початок кінця" гостей, а дарма. На цьому фактично можна було ставити крапку. Лише заради "страждань совісті" прийшлося нашкрябувати щось по звіту.

Остаточно нокаутувати господарів, як Кличко нокаутував у суботу П'-янетту, могли Скороходов і Семенина на 55 хвилині, та в цій ситуації чітко спрацював захист "Буковини". Через сім хвилин той же ж Семенина пробив вище воріт, а йому по-дружньому так само відповів на це Дорош.

Так, час ішов, гра продовжувалася, була боротьба. Щоправда, без воріт. Деколи, після навісів, у гру вступав Махарадзе, а в Когута не було й цього. Чесно кажучи, було зовсім незрозумілим, як же ж "жовто-чорні" збираються відіграватися. Так, на поле з'-явилися активні й небезпечні Сантрапинських і Маковійчук, проте користі буковинцям від цього більше не стало.

Лише Аблітаров, який на 79 хвилині увійшов у гру, міг майже відразу стати автором або асистентом голу, та його удар/скидка головою до сітки воріт "Олімпіка" не пішов, а Платон і Новотрясов асистувати йому просто не встигли.

Після цього говорити більше не було про що. Окрім фолів, симуляцій та гіпернервовості господарів згадати неможливо нічого. Ударів по воротах, без яких, власне, голів попросту не буває, дуже бракувало, як і більш-менш продуманих комбінацій.

Нажаль, гра виявилася зовсім не такою, як на це сподівалися шанувальники команди господарів. Що саме вплинуло на настрій "Буковини" - Великодні свята, вдала гра навесні і самовпевненість від цього або ще щось – невідомо. Зрозуміло лише те, що зміна керівництва пішля на користь "Олімпіку", який у чотирьох матчах здобув три, хоч і мінімальні, але перемоги. І дві з них – на виїзді!

Схоже, саме донеччани взяли переконливий реванш від буковинців за подвійну минулорічну поразку на СОУ "Буковина"...-