НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Нива 1:1. Хто хоче миру, нехай готується до війни! ###

«Буковина» Чернівці – «Нива» Вінниця - 1:1 (1:1)

21 квітня. СОУ «Буковина»

2500 глядачів

Арбітр – В. Дяденко (Кіровоград). Асистенти арбітра – О. Кацман (Кіровоград), В. Пушенко (Київ). Четвертий арбітр – С. Дарійчук (Чернівці). Інспектор ФФУ – М. Митровський (Ужгород).

«Буковина»: О. Мусієнко, І. Циколія, С. Басов, В. Мельник, Ю. Бровченко, Р. Дорош, Р. Степанков (В. Найко, 77), Т. Яворський, Є. Ушаков (Р. Гунчак, 87), Є. Сантрапинських, О. Семенюк. Тренер – Вадим Заяць.

«Нива»: Г. Ганев, С. Мельник, Р. Пасічниченко, Є. Бідний, О. Волчков, М. Хаблов, Д. Владов, О. Янченко (І. Маляренко, 90+4), Б. Поляхов (В. Бабік, 56), Є. Піцик (Д. Немчанінов, 83), Ю. Глушко (В. Волошинський, 70). В. о. гол. тренера – Олег Шумовицький.

Голи: Сантрапинських (3) – 1:0, Хаблов (25) – 1:1.

Попередження: Є. Піцик (7), Д. Владов (17), Є. Сантрапинських (39), С. Басов (50), Р. Степанков (51), Р. Пасічниченко (58), Р. Гунчак (90+2).

Дві перемоги поспіль із п’ятьма забитими м’ячами «відродили» чернівецьку «Буковину» в боротьбі за перебування серед лідерів чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги. Тому в тих уболівальників, які чудового суботнього, по-справжньому весняного дня завітали на стадіон, та й, напевно, в тих, хто залишився вдома, біля екранів телевізорів, навряд чи були присутні думки про те, що їхня улюблена команда не зможе подолати третю з кінця команду в турнірній таблиці й не поповнить свій очковий багаж черговою «трьошкою».

Підтвердив ці переконання початок матчу, причому підтвердив якнайтвердіше -))! Вже на 2 хвилині по воротах «Ниви» з гострого кута пробивав «поверненець» буковинців Ушаков, та «шкіряний» просвистів біля дальної штанги. А через хвилину з правого флангу штрафний подавав Сантрапинських. М’яч кілька разів вдарився об землю й шубовстнув у ворота гостей, і не виключено, що від ноги когось із захисників вінничан.

1:0 вже на старті матчу на користь безумовних фаворитів-господарів здатні були б «поховати» будь-яку команду, але не вінницьку «Ниву» зразка 21 квітня 2012 року! Не просто ж так кажуть: «Нічого немає небезпечнішого за пораненого звіра»! А вінничани, що зараз знаходяться в надзвичайно важкій, навіть, частково в безвихідній ситуації, приїхали в Чернівці не для того, щоби за «просто так» віддавати перемогу супернику. І після невеличкого затишшя гості «вибухнули» на правому фланзі атаки забігом Янченка, якого на 10 хвилині зупинив відмінно відігравший у захисті герой гольової атаки «Буковини» Сантрапинських. А далі ... Далі було відносно тихо. З обох сторін.

Прокидання Семенюка на Ушакова закінчилося кутовим, що призвів до удару головою Мельника, проте і його намагання подвоїти рахунок, і подальший постріл «у молоко» Басова заблокували захисники «Ниви». На 21 хвилині прохід Циколії та простріл на Степанкова перервав воротар іінничан Ганев. Через три хвилини Яворський напрочуд невдало пробив по воротах суперника зі штрафного – вище воріт. Оце все, на що сподобилася «Буковина» в першій половині першого тайму після забитого м’яча.

Гостей же не було помітно взагалі. До 25 хвилини. Щоправда, до цього двічи картинно, немов птах, літав і падав на правому фланзі атаки Поляков, та це не в рахунок. А на 25 хвилині «Нива» зробила шокову терапію господарям, які відверто сушили гру за відсутності лідерів команди Гунчака та Маковійчука. Хаблов заволодів м’ячем на підступах до штрафного майданчика «Буковини», обіграв когось із захисників і впритул пробив по воротах Мусієнка. Той удару не очікував і не вгадав напрямок траекторії «шкіряного». Як казав на прес-конференції після гри з МФК «Миколаїв» тренер «Буко» Вадим Заяць, це був гол «рівня чемпіонату ДЮФЛ», та ніхто його через це не відміняв і таким чином вінничани відновили статус-кво в матчі.

Потім Сергій Мельник під час атаки навісив у «нікуди», а вже після контратаки господарів Ушаков скинув шкіряну кулю на Семенюка, якому завадив відзначитися Ганев. На вдалося влучити у ворота після кутового й автору першого м’яча чернівчан - Сантрапинських.

Євген у цьому матчі встигав усюди. Якщо би всі гравці «Буковини» грали таким чином, як він, то бути б любій команді в першій лізі «битій як гАмани»! На 37 звилині зліва у штрафний майданчик господарів навісив Поляков і Сантрапинських головою виніс м’яч із небезпечної зони.

Вже наприкінці тайму Хаблов сфолив на Бровченко на своїй половині поля. Після штрафного удару навколо воріт «Ниви» закрутилася справжня «карусель», в якій намагалися пробити Сантрапинських, Ушаков і Яворський, та після завершального пострілу Дороша м’яч пішов на кутовий, який також не допоміг чернівчанам забити гол супернику «в роздягальню».

Вже звичні масовані атаки буковинців на початку другого тайму нікого не здивували. Хіба що тим, що «круглий» ніяк не йшов у ворота «Ниви». На 47 хвилині Степанков пробив головою мимо «рамки» після навісу, потім він же ж не зміг добити м’яча після яскравого проходу лівим флангом атаки чернівчан Семенюка та його виходу 1 на 1 із Ганевим. На 53 хвилині Ушаков чітко віддав пас у центр штрафного майданчика вінничан на того ж злополучного Степанкова, та він абсолютно незрозуміло зупинив «шкіряного» і вкотре занапастив чудову можливість для того, щоби вивести свою команду вперед.

На 55 хвилині Сантрапинських навісив зі штрафного на Ушакова, проте Євген не надто вдало зіграв головою. А потім прийшов час стати справжнім героєм матчу воротника «Ниви» Ганева. Спочатку він майстерно «зняв» кутовий Яворського, далі його ж потужний постріл зі штрафного на 59 хвилині Ганев відбив, і насамкінець цього відрізку випередив Ушакова під час навісу в штрафний майданчик.

Гості відповіли швидкою контратакою Янченка, яку перервав Циколія, і все знову повернулося до воріт вінницької команди. Семенюк і Ушаков по черзі опинилися на вістрі атаки «Буковини», та кожного разу їм чогось бракувало, а на 70 хвилині просто фантастичний прохід Сантрапинських завершився пасом на Ушакова, від якого м’яч перейшов до Степанкова. 100-відсоткова позиція прямо перед воротами Ганева, відсутність перешкод – нічого не допомогло Степанкову зробити справу нападника, і трибуни абсолютно справедливо почали вимагати заміни тотального невдахи звітного матчу.

Час ішов, а голу все не було. І «Нива» почала сміливіше йти вперед, маючи надію на те, що їм вдасться втілити в життя старе футбольне правило «не забиваєш ти – заб’ють тобі». На 77 хвилині Бабік і Владов двічи під час однієї атаки могли добитися бажаного на правому фланзі атаки, але їм в останні моменти завадили захисники «Буко». На спробу гарматного удару Басова вінничани відповіли ударом головою Владова після кутового у виконанні Піцика – мимо воріт Мусієнка.

В останні 10 хвилин матчу вирішального штурму воріт гостей глядачі так і не побачили, хоча, за словами головного тренера і генерального директора «Буковини» команда кожен матч грає тільки на перемогу. На 81 хвилині Басов не дотягується до навісу Сантрапинських, а герой вінниччини Ганев під час затяжної атаки господарів зводить на «ні» всі намагання Ушакова відмітитися забитим голом після повернення до лав чернівецької дружини – спочатку знімає в нього м’яча прямо з голови, а потім за «Ниву» грає штанга, коли здалося, що ось він – очікуваний гол.

В додані хвилини саме гості могли заробити три очки, та простріл Владова захисники перевели на кутовий, а пожежа після нього, на щастя буковинців, до останнього удару не дійшла.

Чергова домашня нічия із командою з нижньої частини турнірної таблиці, звичайно, не робить честі «Буковині» і, скоріше за все, остаточно виключає її з числа претендентів на третє місце в чемпіонаті, але жодна команда не може тільки вигравати й потрібно адекватно сприймати невдачі рідної команди місцевими вболівальниками, а зовсім не так, як це було наприкінці матчу.

Про це докладніше поговоримо найближчими днями, а наразі хочеться по-справжньому поздоровити із чесно завойованим виїздним очком вінницьку «Ниву» та її відданних фанатів, що протягом усього матчу несамовито підтримували своїх улюбленців і дружньо перегукувалися із чернівецькими колегами. За такої гри вінниччанам виліт із першої ліги точно не грозить