НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Нафтовик-Укрнафта 2:1. Дежа вю а ля Буковина-Нафтовик ###

«Буковина» Чернівці – «Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка) - 2:1 (1:0)

20 березня. СОУ «Буковина».

Арбітр – Г. Махно (Кіровоград). Асистенти арбітра – Л. Харко (Луцьк), Т. Соломчак (Бучач Тернопільської області). Четвертий арбітр – М. Маланчук (Чернівці). Делегат ФФУ – Мирон Біць (Львів).

«Буковина»: Чурілов, Циколія, Мельник, Керчу, Басов, Гунчак, Дорош (Рудченко, 65), Сантрапинських (Степанков, 53), Донець (Блажко, 77), Семенюк, Маковійчук (Даньків, 90+4). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Нафтовик - Укрнафта»: Дейнеко, Карпенко, Тарасенко, Зайчук, Карлов (Юрченко, 73), Бояринцев, Маринчук, Коваленко (Ліщук, 67), Мепорія (Прокурор, 90), Мотуз (Єсип, 85), Вітер (Карноза, 42). Гол. тренер – Сергій Мізін.

Голи : Маковійчук (7) – 1:0, Мотуз (62) – 1:1, Степанков (90+2) – 2:1.

Попередження: Тарасенко (Нафтовик, 10), Коваленко (Нафтовик, 17), Маринчук (Нафтовик, 27), Вітер (Нафтовик, 37), Мотуз (Нафтовик, 44), Степанков (Буковина, 71).

У 21-му турі чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги чернівецька «Буковина», розпочинаючи весняну частину футбольного сезону 2010-2011 рр., вдома приймала охтирський «Нафтовик - Укрнафта». Не зважаючи на достатньо прохолодну погоду та високу вологість повітря, глядачів на стадіоні «Буковина» зібралося чимало, адже під час зимової перерви чернівчани скучили за цікавим футболом у виконанні улюбленої команди. І їхні сподівання цілком виправдалися: матч між цими командами видався не менш напруженим та інтригуючим, аніж перший поєдинок між ними на початку чемпіонату, який відбувся в Охтирці. Вже з перших хвилин стало зрозумілим, що нудьгувати не буде ніхто – ані гравці, ані вболівальники. Не був перепоною для футболістів і поганий стан газону, хоча адміністрація стадіону зробила все можливе задля того, щоби свято футболу в Чернівцях відбулося.

Із самого початку суперники завдали одне одному високий темп гри. Активніше розпочали гості, але з вже з третьої хвилини чернівчани перехопили ініціативу і, провівши декілька гострих атак, відкрили рахунок у матчі. Один з улюбленців буковинської торсиди Степан Маковійчук влучним ударом з меж карного майданчику вразив ворота «Нафтовика» і «Буковина»повела в рахунку -1:0. Неможливо не відмітити гру колишнього «буковинця» Семенюка, який першу половину сезону провів у складі бурштинського «Енергетика», а тепер повернувся до Чернівців. Нападник був однією з найпомітніших, і що саме головне, найкорисніших осіб протягом усього матчу. Фактично жодна атака не проходила без його участі й тому можна вважати його «дебют-повернення» напрочуд вдалим.

Але про все по порядку. Напевно, ця гра закарбується в пам’яті глядачів як одна з найжорсткіших в цьому сезоні на стадіоні «Буковина». «Жостка, але не жорстока. Просто на початку сезону команди не хотіли поступатися нічим, тому й грали безкомпромісно та вперто», - погодилися один з одним тренери суперників на післяматчевій прес-конференції. Красномовно свідчить про це кількість жовтих карток, показаних у першому таймі. А показував їх Геннадій Махно з Кіровограда виключно гостям. Хоча, якщо бути справедливим, цих карток могло бути й більше. Майже кожна атака «Буковини» супроводжувалася порушенням правил і тому не дивною є відповідна кількість штрафних ударів, пробитих чернівчанами. Зрозуміло, що кіперу гостей Євгену Дейнеці приходилося частіше вступати у гру, ніж його опоненту Чурілову, і в окремих моментах (удари по воротах Гунчака, кутові та виходи один на один Семенюка й Сантрапинських) тільки його впевненість та майстерність не дозволила суперникам подвоїти рахунок.

Наприкінці першого тайму жорстка гра Дмитра Вітера проти Сантрапинських ледь не призвела до масштабного конфлікту між гравцями обох команд, але арбітр впевнено впорався із ситуацією. Проте сам Вітер протягом кількох наступних хвилин продовжував грати доволі агресивно, що й зумовило його заміну на 42 хвилині.

Другий тайм розпочався дещо спокійніше, аніж перший. Відлік гострих моментів пішов із 54-ї хвилини, коли блискавичний простріл Семенюка не встиг замкнути Маковійчук. Через кілька хвилин в того ж Маковійчука не вийшов удар по воротах, а в контратаці Карноза (замінив Вітера) підступним ударом по воротах Чурілова ледь не зрівняв рахунок.

Наступна десятихвилинка могла остаточно поховати надію «Нафтовика» на зароблені в гостях очки, але вийшло навпаки. Спочатку вихід один на один не реалізував Донець, а добивання не вдалося невгомонному Маковійчуку, потім Степанков пробив вище воріт. І тут «Буковина» пропустила м’яч у свої ворота. Це на 62 –й хвилині Сергій Мотуз використав помилку захисту хазяїв і зрівняв рахунок – 1:1.

Вже через хвилину ще один забіг Донця завершився ударом Маковійчука, а потім і рикошетом, який не зміг підправити досвідчений дебютант «Буковини» Вадим Мельник. Після цього чернівецькі футболісти пробивали два небезпечних кутових і знову Мельнику не вистачило кількох сантиметрів для того, щоби влучити у ціль.

Ініціативу в матчі перехопили гості, окрилені успіхом. Охтирчани діяли дедалі впевненіше і на 70-й хвилині в невимушеній ситуації ледь не помилився Чурілов, випустивши м’яча з рук. На щастя «Буковини» все обійшлося кутовим. Ще через п’ять хвилин Мотуз бив по воротах суперника впритул, але цього разу воротар чернівчан зіграв просто блискуче і ліквідував загрозу.

Розпочалася «гойдалка». В ці неспокійні хвилини гра не вдавалася лідеру «Буковини» Гунчаку і тому його функцію взяв на себе Семенюк. На 82-й хвилині Дейнеко лише в карколомному стрибку кінчиками пальців витягнув небезпечний удар молодого нападника чернівчан з воріт. Двічи надійно зіграв і Чурілов під час атак «Нафтовика», а на останній хвилині основного часу ледь не вирвався на побачення з Дейнекою невтомний Маковійчук.

Обидві команди намагалися вирвати перемогу у цьому непростому матчі і як тут не згадати про іронію долі! Арбітр додав до другого тайму чотири хвилини, і на другій додатковій хвилині після подачі зі штрафного Степанков, який замінив у другому таймі Сантрапинських, скористався помилкою Дейнеко на виході і влучно пробив головою – 2:1! До чого тут іронія долі? Згадаємо матч першого кругу в Охтирці: на шостій (!!!) додатковій хвилині «Буковина» вирвала гостьову перемогу в «Нафтовика». Ці закляті додаткові хвилини для охтирської команди в матчах із чернівчанами… -)

Отже, перемога в напруженому та безкомпромісному поєдинку із рахунком 2:1, черговий «валідольний» матч із розв’язкою в самому кінці для тренера та всіх уболівальників чернівецької команди і з переможним настроєм «Буковина» рушає до Вінниці, де 26 березня зіграє із місцевою «Нивою».