НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Кримтеплиця 2:1. Неприємну традицію забули! ###

"Буковина" - "Кримтеплиця" 2:1

Голи: Платон 28, 58 - Зейналов 88

«Буковина»: Б. Когут, О. Керчу, Р. Аблітаров, А. Савін, Р. Дорош, Д. Зозуля, Ю. Бровченко (В. Найко, 77), Р. Гунчак (к/к), Є. Сантрапинських, С. Маковійчук (Є. Ушаков, 81), Р. Платон (О. Якименко, 75). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Кримтеплиця»: В. Базилевич, І. Луценко, О. Дитятьєв (к/к), В. Симончук (І. Мельник, 70), В. Романенко, А. Новотрясов, В. Саранчуков (С. Цой, 84), В. Бідловський, Р. Зейналов, В. Палагнюк (І. Зубко, 78), О. Карамушка. Гол. тренер – С. Шевцов. А. Абляметов

Попередження: О. Карамушка («Кримтеплиця», 36), Р. Зейналов («Кримтеплиця», 51), І. Луценко («Кримтеплиця», 63), Р. Платон («Буковина», 66), О. Дитятьєв («Кримтеплиця», 89), Є. Ушаков («Буковина», 90+3).

Не дуже втішною виглядала до звітного поєдинку статистика матчів із «Кримтеплицею» для чернівецької «Буковини», причому це стосується не тільки виїздних, а й домашніх поєдинків. В першу чергу домашніх...

0:1, 1:2... Такі результати, напевно, змусили керівництво «Буковини» по-особливому налаштовувати команду на бій з кримським опонентом і, забігаючи наперед, відмітимо, що не зважаючи на незвичний склад і розташування гравців на полі, чернівчани нарешті перервали неприємну для себе смугу невдач і перемогли незручного суперника.

Справжньою несподіванкою була позиція на полі капітана «Буко» Руслана Гунчака, який відіграв матч із «Кримтеплицею» в центрі захисту. Але відіграв чітко й якісно, що, безперечно, підтверджує клас цього гравця.

Гру команди розпочали обережно. М'яч майже не гостював у штрафних майданчиках, і боротьба переважно точилася в центрі поля. Спроба виходу один на один Бідловського і активність Сантрапинських на правому фланзі атаки «Буковини» - от і все, що можна згадати за першу чверть поєдинку. Перший більш-менш гострий момент стався лише на 17 хвилині, коли черговий рейд Сантрапинських у штрафний майданчик «Кримтеплиці» закінчився пасом на Платона, але досвідчений «дебютант» (якщо так можна сказати) задумки партнера не зрозумів.

«Моторчик» Сантрапинських не зупинявся, і от на 22 хвилині вже на іншому фланзі він скористався обрізкою Романенка, прострілив у штрафний майданчик, де Базилевич встиг випередити Маковійчука і відбити м'яча від воріт.
Через три хвилини «огризнулися» й гості. Це Карамушка ледь-ледь не замкнув гостру передачу партнерів після штрафного удару, а «круглий» пройшов поряд зі штангою.

На 26 хвилині перший удар по воротах у цьому матчі наніс Платон, але цей дальній постріл Базилевич взяв, та вже за дві хвилини він був безсилий проти досвідченого гравця господарів. Спочатку гостро пробив Бровченко, Базилевич відбив м'яча перед собою, а Платон, немов «стервятник», опинився тут як тут і майже з нульового кута «розпечатав» ворота суперників. 1:0! Із поверненням та вдалим початком, Руслане!

Невдовзі своїх земляків міг засмутити Палагнюк, який протягом усього матчу намагався допомогти своїй команді в черговий раз поповнити очковий багаж у Чернівцях. Міг, проте не засмутив, оскільки Когут був швидшим і встиг до м'яча раніше за нападника кримчан.

А Платон тим часом знову потурбував Базилевича потужним ударом зі штрафного, який кипер гостей відбив на кутовий. Більше того, на 36 хвилині Базилевич знімає м'яча прямо з голови Гунчака і вдруге за якісь там чотири хвилини рятує свою команду від другого гола! І знову неприємності для «Кримтеплиці» виникли після штрафного! Ще більше, вже на доданих арбітром хвилинах до першого тайму Платон (!!!) після чергового штрафного головою пробив зовсім поряд зі штангою! Оце так дебют перед рідними вболівальниками!
Вкотре просто не можу не відмітити гру Сантрапинських, що своїми діями кожного матчу несе воротам суперників «Буковини» основну загрозу і встигає «засмикати» опонетів майже по всьому полі! Нинішню «Буковину» без нього просто не можна уявити і хочеться вірити, що керівництво команди зробить все, щоби утримати цього гравця й на наступні сезони!

Другий тайм, як і перший, розпочався із довгої «розкачки». Грали без воріт, без небезпечних моментів, ніби то готуючись до вирішальних дій. Першими на загострення пішли гості: на 54 хвилині Симончук після навісу найбільш активного та небезпечного у складі «Кримтеплиці» Бідловського не встиг до м'яча. Майже відразу Бідловський знову створює небезпеку біля воріт Когута, але там чітко зіграв Аблітаров і вчасно виніс м'яча зі штрафного майданчика.

А після цього прийшла 58 хвилина. Сантрапинських вивіреним пасом вивів Платона на «побачення» із Базилевичем, Руслан кіпера обіграв, але зайшов майже до лініі поля. Здавалося б, момент закінчився, оскільки Базилевич встиг повернутися «додому», та ні! Захисники гостей припустилися просто дитячої помилки, не перекрили простір воріт перед Платоном, і не можна вирішити, чи то він познущався з опонентів, чи то захисники познущались над воротарем, проте польоту м'яча ніхто не завадив. 2:0! Дубль Платона, впевненість за півгодини до кінця матчу, радість уболівальників – словом, тільки позитив для Чернівців!

Та «Буковина» на цьому не зупинилася! Через дві хвилини та ж сама зв'зка Сантрапинських – Платон (!!!) знову ледь не зпрацювала при виході один на один, та Руслан цього разу до «шкіряного» не встиг. На 71 хвилині Сантрапинських небезпечно пробив з-під захисників – Базилевич був на місці.

Потім розпочалися «качєлькі». Спочатку Палагнюк під час швидкої контратаки пробив вище воріт, потім гострий простріл Бідловського перервав Когут. «Буковина» на це відповіла небезпечними атаками зліва: чудовий дриблінг продемонстрували по черзі Маковійчук і Керчу, причому Маковійчук до того ж встиг нанести досить небезпечний удар, який взяв Базилевич.

Всі питання по остаточному рахунку міг зняти Якименко, що вийшов на заміну, та замість цього виконав щось незрозуміле, щось середнє між ударом та прострілом. А вийшло все до банальності навпаки. На 87 хвилині Цой відібрав м'яча у Гунчака, що пішов уперед і залишив свою позицію в захисті, віддав його екс-буковинцю Ігору Мельнику, той пробив по воротах Когута. Воротар не дуже вдало відбив м'яча перед собою, щоправда, Зубко, який був поряд, розібратися в ситуації не встиг, та атака продовжилася і невдовзі Зейналов ударом метрів із п'ятнадцяти увігнав «шкіряного» у сітку господарів. 2:1, і замість спокійної впевненої кінцівки «Буковина» отримала «валідольну» розв'язку і гол перед фінальним свистком.

І «Кримтеплиця» таки мала шанс зрівняти рахунок, коли під час виконання кутового на виході помилився Когут, а Симончук вдарив не по воротах, а по пташках. Та перемога цього вечора від «Буко» не пішла. Нарешті, після серії невдалого протистояння із кримською командою є «+3», і «Буковина», схоже, дотримується слова, продемонструвавши цікаву та змістовну домашню гру і потішивши своїх уболівальників.