НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Кубок України. Буковина - Олімпік 3:2. І знову в бій ###

«Буковина» Чернівці – «Олімпік» (Донецьк) - 3:2 (1:0)

16 серпня. СОУ «Буковина».

Арбітр – О. Бондар (Хмельницький). Асистенти арбітра – І. Маковей (Жмеринка Вінницької обл.), О. Марчик (Київ). Четвертий арбітр – М. Скорейко (Чернівці).

«Буковина»: О. Чурілов, С. Басов, В. Олефір, О. Артьоменко (В. Мельник, 82), Р. Гунчак, Р. Дорош, С. Зелді, В. Рудченко, І. Мельник (Є. Сантрапинських, 61), Є. Ушаков (В. Рибальченко, 80), С. Маковійчук (к/к). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Олімпік»: З. Махарадзе, П. Іванов, В. Чех (к/к), Ю. Коншин, М. Драченко, А. Головченко, В. Огіря, О. Кошка, О. Волков (В. Поднебенной, 75), Є. Тарнов (В. Лебедь, 85), А. Галушкін (В. Шаврін, 71). Гол. тренер – Ігор Петров.

Голи : Артьоменко (12) – 1:0, Головченко (49) – 1:1, Головченко (79) – 1:2, Гунчак (85) – 2:2, Гунчак (88) – 3:2.

Попередження: Головченко («Олімпік», 23), Огиря («Олімпік», 63), Драченко («Олімпік», 82).

Останніми роками чернівецькій «Буковині» приходилося розпочинати боротьбу у черговому Кубку України з виїздних матчів. Розпочинати й відразу закінчувати, навіть проти команд з нижчої ліги (як, наприклад, минулої осені, коли чернівчани поступилися «Гірняку» з Комсомольська). І ось, нарешті, цього року на «Буко» випав домашній кубковий поєдинок із донецьким «Олімпіком», який вони кількома днями раніше обіграли у черговому турі чемпіонату України. Пам’ятається, тоді на післяматчевій прес-конференції тренеру «Буковини» Вадиму Зайцю було задано питання: «А чи зможе команда настроїтися на того ж суперника після того, як вона вже його напередодні перемогла?». Пан Вадим тоді відповів: «В «Буковині» грають професіонали. Грають і за це отримують гроші. Якщо ж таке відношення у когось із гравців таки буде, то йому в команді не місце.» Цікаво, які висновки після другої зустрічі з донеччанами зробить тренер чернівецької «скуадри», адже поразка була зовсім близькою. Якщо і не поразка, то окремими відрізками господарі по грі помітно поступалися дублю гостей. Комусь, таки, напевно, буде непереливки. Але це так, до слова…

Команди розпочали матч у зовсім інших складах, аніж 13 серпня. Другий склад в «Олімпіка» та основа «Буко», розбавлена гравцями з лави запасних, грали майже у той самий футбол, що й напередодні: багато боротьби і мінімум загострення біля воріт. Хоча «Олімпіки» вже на п’ятій хвилині потурбували основного воротаря чернівчан минулого сезону Чурілова, на що Рудченко ніби то відповів через хвилину чимось схожим на удар по воротах.

Відносне затишшя продовжувалося до 12-ї хвилини, коли Ушаков навісив у штрафний майданчик гостей, а Артьоменко головою влучно замкнув цей навіс. 1:0, «Буко» на коні!

Через кілька хвилин ця ж двійка дебютантів чернівецької команди розіграла цікаву комбінацію, проте лайнсмен зафіксував положення «поза грою». А на 17 хвилині Ігор Мельник віддавав «на хід» Ушакову, але Євген підслизнувся на мокрому від дощу полі та на передачу просто не встиг.

«Олімпік» виглядав не дуже впевнено й рідкі контратаки донеччан особливої загрози в першому таймі не несли. Та й захист «Буковини» грав надійно, до ворот Чурілова суперника фактично не пускав і впевнено конттролював гру на своїй половині поля. Так, Зелді ліквідував небезпечний простріл Галушкіна на 27 хвилині, і це був дуже рідкий випадок, коли у повітрі запахло небезпекою. Прийшлося гостям вдаватися до дальніх пострілів, і тільки реакція Чурілова на 30 хвилині спасла ворота його команди від неприємностей після «розрядженої гармати» Тарнова.

Кілька моментів після цього мала й «Буковина». На 33 хвилині Гунчак, який вперше в цьому сезоні вийшов за свою команду в основі, змусив Махарадзе вибити м’яча на кутовий, а навіс Олефіра закінчився ударом головою Ушакова. На жаль господарів та на радість гостям, повз ворота. Взагалі, чернівчани атакували багато, та ось користі ніякої команді з цього не було: шкіряний вперто оминав і ворота, і Махарадзе. Та й відчувалося, що суперники просто дограють тайм.

Зовсім інша «кулеша» заварилася у другій половині гри. Заведені тренером донеччани понеслися відіграватися і довго чекати на результат їм не прийшлося. На 49 хвилині несподівано здалеку пробив Головченко і Чурілов виявився неготовим до такої розв’язки. Гол «у стилі Алієва» - так висловлювалися на трибунах глядачі – і вже 1:1! Через три хвилини Тарнов спробував повторити «справу Головченка», та цього разу м’яч пролетів мимо воріт «Буковини».

А що, власне, сама «Буко»? Пішла відіграватися й тим самим відкрилася в захисті. Розпочалася перестрілка: спочатку Артьоменко ледь не відмітився дублем, коли випередив Махарадзе і сильно пробив по воротах «Олімпіка» - трохи вище. Відповіддю на це стала швидка контратака, яку завершував удар головою Кошки, та Чурілов був на місці. На 59 хвилині Махарадзе був швидшим від Ушакова і розпочав нову «контру». Головченко виходив один на один із Чуріловим і знову кіпер «Буковини» зіграв чітко. Удар Артьоменка після подачі Ушакова дав можливість продемонструвати майстерність воротарю донеччан, і через хвилину вже Чурілов взяв постріл Тарнова.

Суперники взяли короткий тайм-аут, після чого буковинці пішли вперед із новими силами. Рамці Махарадзе загрожували Артьоменко і Гунчак, та рахунок не змінився. Розпочалася череда замін з обох сторін. І заміна «Олімпіка» спрацювала майже одразу. Поднебенной, що в матчі чемпіонату був у складі донеччан найпомітнішим, відразу після виходу на поле навісив на Шавріна, чий удар головою пройшов поряд зі штангою. А на 79 хвилині його ж подача знайшла Головченка. Той таки напрацював цього вечора на дубль і змусив Чурілова вдруге діставати м’яча з сітки власних воріт. 1:2!

У повітрі запахло «смаженим». Такого повороту дій ані господарі, ані їхні вболівальники зовсім не чекали. Останнім шансом «Буковини» був відчайдушний штурм і він таки розпочався. З гострого кута б’є Гунчак – вище, зовсім трошки не встигає до завершального удару по центу штрафного майданчика Ушаков, навіс Зелді призводить до двох кутових поспіль. На 83 хвилині вистрілив по воротах «Олімпіка» й Маковійчук. І ось, нарешті, 85 хвилина: навіс Сантрапинських, що відразу після виходу на заміну оживив сонну буковинську атаку, і тут як тут опинився… Та хто ж, якщо не Гунчак! Його удар був невідпорним і рахунок змінюється на 2:2!

Після матчеві пенальті? Ні, ні й ще раз ні! Кутовий на 89 хвилині подає… Так, правильно, Сантрапинських. А замикає подачу… Точно, Гуня! Точно, влучно і вчасно! 3:2! Улюблена «валідольна розв’язка» на стадіоні «Буковина»!

Щоправда, Поднебенной пробив у додані арбітром хвилини з вигідної позиції по воротах Чурілова, та «шкіряний», мабуть, вирішив, що з нього на цей раз достатньо і пішов вище. Фінальний свисток зафіксував морально-вольову перемогу господарів із рахунком 3:2!

Два чернівецьких матчі – дві чернівецьких перемоги: і в кубку, і в чемпіонаті. Перемоги нелегкі та неоднозначні, які показали, що Вадиму Зайцю ще є над чим працювати. Тим більше Ігору Петрову, після двох поразок поспіль. Та «Олімпік» вже може зосередитися на чемпіонаті, тоді як «Буковина» спробує свої сили і в черговому раунді розіграшу Кубку України 2011-2012 рр. Як співають чернівецькі трибуни: «Вперед, «Буковина»!»