НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Фавбет Ліга 1. Буковина - Геліос - 1:1. Втретє поспіль в Чернівцях... ###

Головний арбітр: Володимир Новохатній (Київ)

"Буковина" Чернівці - "Геліос" Харків - 1:1 (0:0)

"Буковина": Когут, Новотрясов (Дитятьєв, 75), Донець, Вечтомов (Циколія, 46), Керчу (к/к), Лупашко, Дорош, Сібіряков (Савін, 52), Алан, Грищенко, Маковійчук (Семенюк, 75).

"Геліос": Сидоренко, Борзенко , Налигач, Чаус, Хамільтон-Роллінгс (Красільніков, 88), Задоя (Качур, 67), Костюк, Герасимець, Кандауров, Пархоменко (Кравченко, 44), Давидов (Расков, 56).

Гол. тренер – Сергій Єсін.

Голи: Керчу (54) – Чаус (84).

Попередження: Вечтомов (29), Керчу (49), Грищенко (81) – Давидов (2), Хамільтон-Роллінгс (30), Налигач (64), Кандауров (85), Костюк (90+3).

Поєдинки цих двох непримиримих суперників завжди виявляються для глядачів у певній мірі несподіваними та повними інтриг. Незалежно від того, які місця в турнірній таблиці вони займають відносно один до одного, результат матчу передбачити важко. Навіть господарі поля не є фаворитами в їхніх протистояннях: "Геліос" перемагав у Чернівцях, а "Буковина" двічі перемагала у Харкові, при чому гостьові перемоги з двох сторін фіксувалися із незмінним рахунком 0:2. Були й нічиї, але суто на полі "Буковини". І так кожного сезону: склади команд кардинально змінюються, а принциповість залишається.

Підзвітному матчу додавав цікавості ще й не дуже вдалий старт і "Буковини", і "Геліоса" в нинішньому сезоні. "Буко" мала в активі нульову нічию та поразку, "сонячні" - дві поразки поспіль. І жодного забитого голу на двох! Ще одного "бублика" чернівчанам вболівальники не простили би, тому у "жовто-чорних" не було іншого виходу із ситуації, як перемагати і відновлювати своє добре ім'я.

Матч розпочався з атак "Буковини", хоча й не дуже наполегливих. Насичена оборона харків'ян щоразу гасила активність господарів, і моменти якщо і з'являлися, то стовідсотковими їх назвати було важко. На 2 хвилині Сібіряков пробив з-під захисника з-за меж штрафного майданчика "Геліоса", та Сидоренко без проблем зафіксував м'яча в руках. Невдовзі перспективно у воротарський майданчик навішував Вечтомов, але капітан "сонячних" Борзенко виніс "шкіряного" головою. Дальні удари від Лупашка та Грищенка, а наприкінці тайму і від Донця, були досить далекими від цілі, а штрафний удар від Керчу в ворота Сидоренка не зміг переправити вищезгаданий Донець.

Слід зазначити, що всі ці моменти пройшли через правий фланг атаки "Буко", де активними виглядали Маковійчук і Грищенко, яких підтримував Вечтомов. "Геліос" же ж, хоч зовсім і не діяв на відбій, пробитися до воріт Когута можливостей не мав. Лише на 28 хвилині Герасимець після пасу Хамільтона-Роллінгса потурбував кіпера «жовто-чорних», проте це був не удар, а скоріше тичок. Не пройшло й півхвилини, як здалеку пальнув «Костюк», але м'яч пішов по "горобцях".

Найреальніший момент для взяття воріт "Геліоса" в першій половині мав Маковійчук, та після виходу зліва фактично один на один із Сидоренком в середині тайму форвард господарів нанести удар так і не зміг. Ну й загальна картина буковинської атаки виглядала не дуже привабливо. Чесно кажучи, незрозуміло було, яким чином господарі збираються вигравати цей матч.

Всупереч очікуванням і традиціям у другому таймі з початку пішов уперед саме "Геліос". Вже на 48 хвилині Когут був змушений відбивати м'яча після удару Задої. Але відповідь на ці дії "Буковина" дала вже на 54 хвилині! Перед цим захисники харків'ян зачепили у своєму штрафному майданчику Алана да Сілву, і капітан "жовто-чорних" Керчу чітко виконав одинадцятиметровий удар. 1:0, і "Буко" має вже перший забитий гол у новому сезоні!

В цей же час вболівальники "Буковини" отримали ще один "подарунок"! На поле замість Сібірякова вийшов Савін – один із найяскравіших гравців чернівчан у минулому сезоні, і шанси господарів на закріплення успіху, здавалося б, значно підвищилися. Проте Антон на газоні був непомітним, що обумовлено тільки недавнім його прибуттям у склад команди. Як то кажуть, очікуватимемо на його корисність уже в ближньому майбутньому.

Можна сказати, що пішла гра на зустрічних курсах, щоправда, без воріт. Лише на 69 хвилині глядачі дочекалися сильного удару від Алана, який, втім, пішов вище воріт. Деякими хвилинами взагалі здавалося, що господарів цей результат дуже влаштовує, оскільки форсування подій не відбувалося. А в таких випадках «розправа» за послаблення може бути безжальною.

Нажаль для чернівецьких вболівальників, так і сталося. Цьому передувала травма захисника "Буко" Новотрясова, без якого сьогодні важко уявити центр захисту команди. Вдруге в матчі він "отримав" бутсом суперника по голові і з підозрою на струс мозку покинув поле на ношах. На 85 хвилині Герасимець впритул пробив майже по центру воріт "Буковини", але від ноги захисника «шкіряний» полетів вище. Гості отримали право на кутовий, а там найспритнішим виявився і вколотив м'яч у сітку воріт "жовто-чорних". "Сонячні" відсвяткували перший у сезоні гол команди «колисанням», підтримуючи та вітаючи тим самим когось із своїх партнерів із народженням дитини. 1:1, а починати з початку, схоже, було запізно...

І гнітюча традиція для "Буковини" грати з "Геліосом" на своєму полі внічию із рахунком 1:1 знову спрацювала. Можливо, цього разу далося взнаки напруження ситуації, коли результат гри був понад усе, але порадувала, передусім, реакція стадіону, який не освистував команду за небажаний рахунок, як це було в минулому сезоні, а навпаки, підтримав її оплесками. Схоже, слоган "Віримо в команду" стає реальністю для Чернівців. І це, безумовно, позитив!

Ну а Фортуна цього літнього вечора відверто співчувала харків'янам, які "вичавили" один шанс із одного. Але врахуємо й те, що ця пані слабким не допомагає, тому "сонячні" з гарним настроєм та першим очком сезону 2013-14 їдуть додому, де прагнутимуть одержати й першу в сезоні перемогу.