НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Буковина: крок назустріч першій лізі ###

Судді: С.Березка, С.Цимбал (обоє — Київ), О.Білорус (Черкаси).
Чернівці: Збарах, Шевцов, Климус, П.Іванов, Стоян, Рудченко, Керчу (Дяченко, 89), Дорош, Донець (Мигалатюк, 81), Гаранян (Ємельянов, 51), Коробкін (Степанков, 83). Запасні: Ленчінков, Кубай, Жижиян. Тренер: Вадим Заяць.
Іллічівськ: Колядюк, Павлов, Волчков, Вол.Рудий (Куянов, 62), Лілик (Панченко, 85), Гуменюк, Нечипорук, Лужанський (Белмохтар, 46), Гавенко, Сантрапинських, Барба (Тараров, 34). Запасні: Чечельницький, Віт.Рудий.
Тренер: Олександр Краснянський.
Гол: Коробкін (23, пен.).
Попередження: Дорош (13), П.Іванов (59), Керчу (87) — Лужанський (14), Гуменюк (25), Лілик (48).

Звітний поєдинок практично був приречений стати рекордним за останній час за відвідуваністю. Цьому сприяли як надважлива виїзна перемога «Буковини» у Миколаєві та співлідерство суперників у турнірній таблиці, так і святковий день та активна «інформаційна атака» в місцевих мас-медіа. І враження майже заповнених трибун навіяло на вболівальників зі стажем приємні спогади про часи, коли аншлаги в Чернівцях були звичною справою. Зрозуміло, футболістам теж дуже приємно грати в такій атмосфері. Надто господарям поля, яким публіка не залишала жодної альтернативи, крім самовідданої гри на перемогу.
Для підняття загального морального духу перед поєдинком організували показові виступи найсильнішої людини України 2009 року Костянтина Ільїна, який, звісно, теж вболіває за «Буковину» і, відповідно, з радістю погодився зробити свій внесок у святкове спортивне дійство. Демонстрував богатир свою силу і в перерві, автографи ж доводилося роздавати навіть під час гри.

Матч очікувано розпочався з атак чернівецької команди. Проте до справжніх небезпечних моментів справа не доходила до кінця другого десятка хвилин. Донець проскочив з правого флангу до чужого штрафного майданчика і знайшов пасом Дороша, на чий удар зреагував Колядюк. А вже наступна «пожежа» в карній зоні «Бастіону» призвела до призначення 11-метрового удару після того, як м'яч зустрівся з рукою іллічівця. Пенальті реалізував головний голеадор «Буковини» Владислав Коробкін.

Гості, звісно, з таким перебігом подій миритися наміру не мали. І вже на 25-й хвилині Гуменюк загрожував воротам чернівчан ударом зі штрафного неподалік карного майданчика, але досвідчений Збарах обрав правильну позицію і без проблем ліквідував небезпеку. Гра йшла на зустрічних курсах, але переважно з напівмоментами.

Другу половину знову активніше розпочали буковинці. Але, знову ж таки, «градус» їхніх атак до голевого не дотягував. Іллічівці, відбивши стартову хвилю тиску на свої ворота, на якийсь час заволоділи ігровою перевагою. Точніше, вони частіше володіли м'ячем. Хоча, можливо, це був тактичний хід «Буковини», яка в аритмічному порядку не забувала й про атакувальні дії, гостроти яким додала поява прудкого Ємельянова. Підопічні Вадима Зайця, загалом, чітко контролювали хід поєдинку і фактично не дали гостям жодних надій на позитивний результат. Більше того, на 72-й хвилині рахунок лише дивом не подвоївся. Павло Іванов на фланзі «накрутив» кількох суперників і прострелив на Донця, який впритул «розстрілював» чужі ворота. Тієї миті не встиг крикнути «гол» хіба що той, хто не дивився на поле, але Колядюк неймовірним чином встиг зреагувати і відбити м'яч на кутовий.

Під завісу матчу чернівчани, згадавши, що краща оборона це атака, знову пішли великими силами вперед. Найнебезпечніший момент біля воріт «Буковини» відбувся на 89-й хвилині, коли одразу кілька іллічівців пішли на фланговий навіс до воротарського майданчика, але трохи перестаралися в боротьбі з кіпером. Утім, на відскок від воротаря все одно першим встиг буковинський захисник, який разом зі свистком арбітра й вибив м'яча.

НИВА - ЄДНІСТЬ - 0:0.
9 травня. 17.00. Вінниця. СК «Нива». 1500 глядачів.
Судді: В.Федунець, Т.Соломчак, Б.Трач (усі — Тернопіль).
Делегат ФФУ: Я.Лемех (Львів).
Вінниця: Скибенко, Прохоров (Лук'янець, 61), Гергелюк, Найко, Воронін (Кушка, 71), Герасимець (Бабік, 87), Варченко, Пилявський (Пивовар, 78), Бовтрук, Качур (Веретинський, 75), Козьбан. Запасні: Гайдаржи, Адаменко.
Тренер: Олег Федорчук.
Плиски: Преснаков, Лемішевський, Заварін, Комар, Карпов, Влаєв (Олексієнко, 66), Іванов, Яворський, Гричак (Синьогуб, 90), Прима, Крохмаль (Марущак, 46).
Тренер: Вадим Лазоренко.
Попередження: Качур (45+1), Гергелюк (88) — Заварін (11), Лемішевський (55), Преснаков (90+2).

9 травня 2010 року стало історичною подією для вболівальників вінницької «Ниви». Адже вперше офіційну гру вінницька команда майстрів провела на надсучасному спорткомплексі «Нива». Офіційне же відкриття арени відбудеться 23 травня. І хоча питання виходу в перший дивізіон вже не стоїть, але в таке свято не викластись на всі 100 та не подарувати свята вболівальникам «Нива» не мала права. Але сталось, як сталось. 15 кутових проти одного, 15 ударів проти двох! Та все безрезультатно.

Підопічні Вадима Лазоренка переграли підопічних Олега Федорчука, в першу чергу, мотивацією, настроєм на гру. Гості з Чернігівщини не робили нічого марного, граючи на нічию, і впродовж 97 хвилин гри не дали можливості «Ниві» створити біля своїх воріт бодай одного справжнього голевого моменту. Перехід на синтетичне покриття став для вінничан одкровенням. Затишне поле новітнього СК «Нива» вужче, ніж поле центрального міського стадіону. Було помітно, що вінничани не пристосовані в умовах неймовірної щільності долати захисні редути «Єдності». Гості прекрасно скористались цією вадою вінничан і об'єднаною стіною заважали подолянам досягти результату.

Справжній момент в першому таймі втратив Бовтрук, як на мене, найкращий гравець в складі «Ниви». Після передачі Герасимця Варченко розумно пропустив м'яч, а Бовтрук завдав удару метрів з шістнадцяти — вище! Непогана контратака вдалася гостям, а небезпечний удар Яворського пройшов над лівою дев'яткою. В другому таймі до 70-ї хвилини «Нива» жодного разу не влучила в площину воріт, а коли вінничани закрили гостей на їхній половині, чудово відіграв захист та воротар Преснаков (в сезоні-2008/2009 — воротар «Ниви»). Спочатку Кушка з кута воротарського майданчика не влучив у рамку, два стовідсоткові моменти не реалізував Пилявський, посилаючи м'яч з вигідних позицій в небеса. Після чергового кутового Найко пробивав головою впритул, але знову - Преснаков! Ні жива хвиля вболівальників за 20 хвилин до кінця матчу, ні шість компенсованих хвилин не допомогли «Ниві» перемогти. А удар відчаю Вадима Бовтрука метрів з двадцяти п'яти став легкою здобиччю капітана гостей, який в стрибку витягнув м'яч з кута воріт — 0:0!

КАРПАТИ-2 - МФК МИКОЛАЇВ -1:3 (0:2).
9 травня. 17.00. Львів. Стадіон СКА. 100 глядачів.
Судді: О.Москаленко (Київ), Р.Криницький (Чернівці), М.Маланчук (Кіцмань).
Делегат ФФУ: Ю.Скорейко (Чернівці).
Львів: Данкович, Чоба (Малаха, 86), Гудак, Чучман, Чумак (Жовтюк, 81), Шевчук (Дорошенко, 90+2), Біловус (Задорожний, 74), Яджин, Костевич (Пігач, 89), Кокотайло, Загідулін (Яремчук, 58). Запасний: Лазарський. Тренер: Володимир Вільчинський.
Миколаїв: Карпов, Бербат, Гончаренко, Жоров, Лук'янов, Кузнецов (Комягін, 84), Безсалов (Новак, 88), Головко (Білоус, 79), Таран (Криворучко, 57), Мартинов, Скороход (Гончарук, 46). Запасні: Чоларія, Войцеховський.
Тренер: В'ячеслав Мазараті.
Голи: Гончаренко (9, 49), Таран (19), Жоров (58, у свої ворота).
Попередження: Загідулін (24), Чоба (26), Костевич (71), Задорожний (79) — Таран (12), Скороход (39), Мартинов (44).

Молода карпатівська команда вийшла на поле з підвищеним настроєм, адже в ці дні у Львові відзначався День міста. Проте вже в дебюті досвідченіші виконавці з Миколаєва повели в рахунку. Безсалов з лівого краю атаки виконав штрафний, і захисник Гончаренко головою пробив у правий від воротаря кут впритул зі стійкою. «Карпати-2» могли швидко відігратись, коли після кутового удару Костевича на дальню стійку захисник Чучман пробив над поперечиною.

А за кілька хвилин спрацювало неписане правило: не забиваєш ти — забивають тобі. Дмитро Головко з лівого флангу атаки навісив у штрафний, де невпевнено на виході зіграв 17-річний Данкович, не втримавши м'яч, який підхопив досвідчений Таран, обіграв по ходу захисника і пробив низом упритул зі стійкою.

Попри такий розвиток подій, господарі досить упевнено контролювали м'яч, проте до голевих моментів справа не доходила. І лише на 29-й хвилині Віталій Біловус так підкрутив м'яч зі штрафного, що той влучив у хрестовину воріт «Миколаєва», відлетів у центр штрафного, але Сергій Загідулін пробив з ходу вище воріт. А під кінець тайму контратака гостей завершилась вилазкою до штрафного Тарана, проте Данкович ногами зумів парирувати удар нападника, рятуючи від третього у першому таймі гола.

Після перерви миколаївці таки знову відзначились. І знову автором гола став Гончаренко, який, після навісної передачі Безсалова, ледь не сам з м'ячем влетів у ворота львів'ян. Гончаренко міг стати автором і хет-трику, але після його дальнього пострілу Данкович у кидку відбиває м'яч. До честі підопічних Володимира Вільчинського, вони таки провели гол престижу. Олександр Яремчук, тільки-но вийшовши на заміну, так пробив низом з правого краю атаки, що м'яч від ноги Жорова влетів у ворота.

У підсумку «Карпати-2» зазнали вже сьомої поспіль домашньої поразки, а для «Миколаїва», попри перемогу, враховуючи гру в Чернівцях, шанси на повернення до першої ліги залишились лише теоретичними.

ЛЬВІВ-2 - ВЕРЕС - 4:1 (1:1).
9 травня. 16.00. Кам'янка-Бузька. Стадіон «Над Бугом». 250 глядачів.
Судді: А.Папірович, М.Миколюк (обоє — Хмельницький), О.Драчов (Київська область).
Делегат ФФУ: В.Бабій (Житомир).
Львів: Мусієнко (Віхоть, 90+1), Віт.Макар, Жук, Білий, Лазар, Власюк (Вол.Макар, 62), Грицай (Тимишин, 89), Танчик (Матвіїв, 81), Мачуленко (Варивода, 69), Яворський (Дадак, 88), Малиновський (Бабич, 46).
Тренер: Михайло Токар.
Рівне: Печинський, Жук, Котюк, Момоток, Фірсов (Друховець, 82), Українець, Кінах, Гайдук, Оксенюк (Нагорнюк, 90+2), Сергійчук (Назарчук, 75), Любар (Жилінський, 83).
Тренер-адміністратор: Віталій Шевчук.
Голи: Танчик (10), Грицай (53, 87), Варивода (75) — Гайдук (14)
Попередження: Котюк (15), Момоток (55)

Львівські футболісти розпочали активно, і цей виклик прийняли суперники, тому і вийшла гра у Кам'янці-Бузькій веселою та достатньо відкритою. Принаймні за небезпечними моментами футболісти постаралися на повну потужність, з реалізацію було трохи гірше. Однак і цього вистачило, щоб господарі окреслили свою перевагу над рівненцями і перемогли з розгромним рахунком.

СКАЛА - ДИНАМО - 1:2 (1:0).
9 травня. 17.00. Стрий. Стадіон «Сокіл». 1000 глядачів.
Судді: Л.Харко, В.Журибіда (обоє — Луцьк), П.Касанов (Вінниця).
Делегат ФФУ: Я.Королюк (Тернопіль).
Хмельницький: Козіброда, Балицький, Бєлов, Шимко, Шляховий, Горбієвський (Папірович, 54), Колесников (Ткачук, 70), Мапицький (Гришук, 65), Солонинко, Слободян (Муравський, 60) Дітковський (Лепетун, 89). Тренер: Віктор Муравський.
Голи: Білий (11) — Муравський (83), Дітковський (87, пен.).
Попередження: Рибка (61), Левицький (87) — Дітковський (42), Малицький (44), Шимко (68), Бєлов (74).
Вилучення: Бєлов (90+4).

Георгій МАЗУРАШУ., Олег ФЕДЧЕНКО, Юрій НАЗАРКЕВИЧ, газета «Український футбол»